Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Jak przygotować się do drugiej ciąży

Data utworzenia : 2015-07-25 10:24 | Ostatni komentarz 2015-07-29 19:23

klio69

3447 Odsłony
38 Komentarze

Wiadomo, że mama po pierwszej ciąży jest znacznie bogatsza w wiedzę, ale chciałabym poznać Wasze zdanie w tym temacie o co należy zadbać? Czy zażywać wcześniej suplementację? Czy mając czas rozpatrzyć wizytę u kilku ginekologów, a nie skupiać się na jednym?

2015-07-25 15:45

Ja takze mam nadzieje ze papierosy odstawie i tym razem juz na dobre, chyba, ze zrobie to wcześniej;)

2015-07-25 12:39

Hmm ja przed planowaniem następnej ciąży planuję rzucić palenie,przebadać się wzdłuż i wszerz i poukładać większość spraw żeby nie stresowac się jak juz zajdę w ciążę :) no i zwolnić tempo życia, zrezygnować z przetworzonej żywności i postawić na zdrowy tryb życia :)

2015-07-25 12:09

Spozywanie kwasu foliowego najwiecej korzysci daje przed ciaza niz spozywanie kw.f. po zajciu w ciaze. Malo wtedy wchlanianego jest kwasu.

2015-07-25 12:06

U mnie właśnie na pierwszy plan wysuwa się przyjmowanie kwasu foliowego..w pierwotnej wersji planowałam drugą ciążę na sierpień, ale trochę w tym temacie się pozmieniało. Artan trzymam kciuki!

2015-07-25 11:56

Kilo ja się staram, biorę cały czas te witaminy dla matek karmiących, u ginekologa ostatnio nie byłam, założyłam sobie, że jeżeli nie zajdę w ciążę do października to wówczas umówię się na wizytę do mojego sprawdzonego lekarza, dzięki któremu mam swoją córeczkę. Palić nigdy nie paliłam, a w miarę zdrowa dieta ( poza słodyczami) została mi po ciąży :-).

2015-07-25 11:05

jaz pewnością tuż przed planowaniem ciąży spożywała bym już kwas foliowy wcześniej rzuciłabym papierosy i starała się zdrowo odżywiać tuż przed planowaniem