Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Jak przygotować się do drugiej ciąży

Data utworzenia : 2015-07-25 10:24 | Ostatni komentarz 2015-07-29 19:23

klio69

3451 Odsłony
38 Komentarze

Wiadomo, że mama po pierwszej ciąży jest znacznie bogatsza w wiedzę, ale chciałabym poznać Wasze zdanie w tym temacie o co należy zadbać? Czy zażywać wcześniej suplementację? Czy mając czas rozpatrzyć wizytę u kilku ginekologów, a nie skupiać się na jednym?

2015-07-29 19:23

Ja dopiero w szpitalu oprzytomnialam ile rzeczy zapomnialam, ale mialam ten komfort ze rodzina mogla mi donieść

2015-07-29 10:27

Zaglądając na ten wątek przypominam sobie o wzięciu kwasu foliowego :) Ja nie miałam zarówno wyprawki jak i torby spakowanej, pamiętam taki czas, że przebywając w szpitalu córką gdy ja też byłam hospitalizowana dostałam przepustkę i odwiedziłam wtedy sklep dziecięcy przeglądałam łóżeczka, przewijaki i karuzele lecz nie czerpałam przyjemności z tego, gdyż nie wiedziałam kiedy nastąpi moment w którym będę mogła córkę zabrać do domu.

2015-07-28 22:47

Ja zapomniałam spakować do torby podpasek poporodowych nie wie.co to zrobiłam.. i mówie mężowi przez telefon.. 'przywieź mi podpaski, są w półce w takim różowym opakowaniu' heh to przywiózł mi zwykłe które były w biało fioletowym opakowaniu ale jak je otworzył to w środku były różowe paczuszki i myślał że o te chodzi.. ahh te chłopy.

2015-07-28 22:15

Moja torba też się kurzy ale przynajmniej wiem że jest w niej to czego potrzebuje bo mój mąż to na pewno by nie spakowal jej tak. Czasami zdarza mu się pytać po kilkanaście razy o jedno i to samo .Pokazałam mu co i gdzie jest w torbie ale i tak pewnie nie pamięta. Przed ciążą też brałam folik i witaminy później tylko witaminki ale już inne.

2015-07-28 22:06

ja też mam juz spakowana torbe, lepiej dmuchać na zimne i być przygotowana bo nigdy nie wiadomo kiedy wybije upragniona godzina zero;) a tak to w tej panice jeszcze by trzeba było się pakować...nie miałabym do tego głowy i pewnie bym wszystkiego nie wzięła ;) a tak to spokój ducha i jestem gotowa na wszystko hehe;)

2015-07-28 22:03

JA też miałam torbę gotową już szybciej. JAk gdzieś z mężem jechaliśmy to torbę brałam ze sobą. Na szczęście wody odeszły mi w domu i na spokojnie mogłam się zebrać.

2015-07-28 16:36

torbe lepiej spakowac wczesniej niz wlasnie by mialo dojsc do takiej sytuacji jak u Ciebie Roxi. lepiej byc przygotowana na kazda z opcji bo to roznie bywa, a powierzanie pakowania torby facetowi to dosc ryzykowne hehe:) Ja jak wrocilam ze szpitala to w 30tc juz mialam spakowana ciaze, bo byla mozliwosc przedwczesnego porodu. i tak w ten sposob bylam bez stresu bo wiedzialam ze w razie czego torba na mnie czeka:)

2015-07-28 15:52

ja nim zaszłam w ciążę lekarz polecił mi przyjmowanie foliku, poza tym nie robiłam nic dodatkowego poza kontrolnymi wizytami u lekarza