Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

szczepionka w pierwszej sobie życia....engerix B czy euvax?

Data utworzenia : 2015-07-22 03:08 | Ostatni komentarz 2015-07-26 10:12

Sepikat

49020 Odsłony
21 Komentarze

Witam, Mam pytanie odnośnie pierwszej szczepionki na wzw b. Czy któraś posiada jakaś sprawdzona wiedzę na ten temat? Szpitale szczepią najczęściej euvaxem bo tańszy A ja czytałam i słyszałam ze engerix B jest lepszy jeżeli chodzi o skład a w sumie jest niedrogi...Czy któraś z mam kupowała engerix B?

2015-07-26 10:12

W takich sytuacjach, to się nie dziwię Ewa. Dobrze, że wszystko zakończyło się jednak szczęśliwie.

2015-07-26 01:03

Hirudo ja miałam zanik tętna dziecka więc nie było czasu czytać.. mi położna trzymała ręke bo nawet długopisa nie umiałam utrzymać.. tak się bałam

2015-07-25 19:55

Jak boli i dają coś do podpisania, to podpisuje się pewnie wszystko, chociaż ja wolę wszystko skrupulatnie przeczytać, żeby mi nie podsunęli zgody na poręczenie np. kredytu :P

2015-07-24 08:27

Mamula to ja tak szybko zgody na cesarke podpisywałam.. też nie wiem co tam było.. wiem tylko że 3 kartki :)

2015-07-24 07:32

Wiecie co, tak chyba byłam przejęta tymi porodami, że nie pamiętam aby pośród nich była zgoda na szczepienie. Ale tych dokumentów było tyle, że pewnie nie zwróciłam na to uwagi. A skoro Wy podpisywałyście, to pewnie ja też musiałam. Ale ze mnie gapcio, że nie pamiętam co podpisywałam:)

2015-07-23 23:09

Ja pamiętam, że siostra dostała przy przyjęciu do szpitala jakieś dokumenty, w których zaznaczała zgodę na szczepienia. Ja i tak na wszystkie wyrażę zgodę.

2015-07-23 17:04

Dobrze że mnie poinformowali przed szczepieniem.. ale ja wyraziłam zgode.. bo gdzie później bede latać z tak małym dzieckiem za szczepionką

2015-07-23 16:56

Oj Roxi to co Was spotkało to horror.... Brak słów. No tak może ta prywata tak dyscyplinuje, że się z człowiekiem liczą. Sepikat jeżeli chodzi Ci o ilość antygenu wirusa to w obu szczepionkach jest taka sama, odpowiedź organizmu zależna osobniczo. Natomiast nie wiem jak będziesz szczepić potem, bo jak chcesz bezpłatnymi to lepiej Euvax, bo potem znowu musisz kupować Engerix. Chyba że zdecydujesz się na skojarzoną 6 w1 np. tego producenta co Engerix czyli Infarix hexa i w niej już będziesz miała te wzw z tej samej fabryki.