Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

wielowodzie

Data utworzenia : 2015-07-19 14:23 | Ostatni komentarz 2015-07-25 19:56

mamabasia

15477 Odsłony
12 Komentarze

Czy którąś z Was miała problem z dużo ilością wód płodowych w ciąży? Jestem w 28 tyg, ciąży i podczas ostatniego badania USG okazało się że mam za dużo wód płodowych, jestem teraz w szpitalu zrobiono mi badani krwi i dokładne USG z których nic nie wynikło, prawdopodobnie jutro mam być przewieziona do kliniki w której zajmują się takimi przypadkami, czy któraś z Was miała taki problem i jak była leczona? Proszę o własną wiedzę nie z google Dziękuje za pomoc

2015-07-19 19:46

No niestety weekend to w szpitalu wegetacja .... ale dobrze ,że pojedziesz do Kliniki do specjalistów. Trzymam kciuki.

2015-07-19 18:37

Nie wiem jaki mam wskaźnik AFI, cukrzycy nie mam, dzieciątko jest zbadane dokładnie po 40 minutowym USG, w moim mieście nic z tym nie robią nie ma tak doświadczonych lekarzy, muszę czekać na transport do kliniki, najgorsze są weekendy w szpitalu wtedy nic nie robią

2015-07-19 17:46

Basiu a ile masz tych wód, jaki jest wskaźnik AFI? Nie masz cukrzycy ciążowej? Moim zdaniem powinni Ci wykonać bardzo dokładne badanie usg dzieciątka, by przeanalizować czy nie ma gdzieś niedrożności w jego przewodzie pokarmowym. A jeżeli wszystko będzie dobrze, czego Ci z całego serca życzę, to może będziesz musiała być pod ściślejszą kontrolą. W wielowodziu robi się też upusty płynu owodniowego tzw. aminopunkcje odbarczające, ale trzeba wówczas bardzo uważać, by nie doprowadzić do infekcji wewnątrzmacicznej płodu lub nie wywołać przedwcześnie akcji porodowej.

2015-07-19 15:05

Ja miałam wielowodzie, leżałam na to w szpitalu 2 tygodnie.. nie leczyli mnie (bo niby wielowodzia nie da się zmniejszyć) tylko obserwowali.. wody płodowe pod koniec ciąży powinny się samoistnie zmniejszyć w moim przypadku tak było.. a wód zawsze miałam powyżej normy. Niby przy wielowodziu trzeba uważać.. mnie straszyli że jak mi nagle odejdą wody płodowe (nie w szpitalu, bo w szpitalu szybko by zareagowali) może wyjść (pod wpływem ciśnienia) pępowina czego skutkiem może być obumarcie płodu.. ile ja nocy przez to przepłakałam. Wody płodowe mi nie odeszły urodziłam przez cc w 41 tc