Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

wielowodzie

Data utworzenia : 2015-07-19 14:23 | Ostatni komentarz 2015-07-25 19:56

mamabasia

15478 Odsłony
12 Komentarze

Czy którąś z Was miała problem z dużo ilością wód płodowych w ciąży? Jestem w 28 tyg, ciąży i podczas ostatniego badania USG okazało się że mam za dużo wód płodowych, jestem teraz w szpitalu zrobiono mi badani krwi i dokładne USG z których nic nie wynikło, prawdopodobnie jutro mam być przewieziona do kliniki w której zajmują się takimi przypadkami, czy któraś z Was miała taki problem i jak była leczona? Proszę o własną wiedzę nie z google Dziękuje za pomoc

2015-07-25 19:56

Ja dzisiaj czytałam dalszą część książki " Dzieciozmagania" (swoją drogą polecam, super!) i też przeskoczyłam o tych kilka kartek związanych z chorobami.

2015-07-24 04:25

Też nie czytałam o chorobach. Mam książke 'W oczekinaiu na dziecko' czytałam będąc w ciąży.. i dział choroby ominęłam po co się nakręcać. A ja należe do tych osób które później szuka u siebie tych samych objawów

2015-07-23 23:30

Teraz już wiem, ale ogólnie o takich rzeczach nie czytam skoro z moim maluszkiem wszystko ok, żeby się nie nakręcac niepotrzebnie.

2015-07-22 21:56

Hirudo nawet jest małowodzie.

2015-07-22 18:36

Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że istnieje coś takiego jak wielowodzie. Mamabasia- powodzenia! Na pewno wszystko jest w porządku skoro badania nie wykazały innych nieprawidłowości.

2015-07-20 16:54

Jeśli lekarze wykonali badania i wszystko jest dobrze z Panią i dzieckiem, to należy się nie martwić. Zawiozą Panią do kliniki o wyższej referencyjności, gdzie częściej spotykają się z takimi przypadkami. Tam powinni wykluczyć lub potwierdzić obawy innych lekarzy. Parę moich pacjentek miało wielowodzie, ale tylko kończyło się na obserwacjach, wszystkie dzieci urodzone o czasie i są zdrowe,co myślę jest najważniejsze! powodzenia życze.

2015-07-20 11:44

Rola personelu oddziału szpitalnego nie polega na straszeniu ciężarnej, ale na diagnozowaniu i opiece nad pacjentką z wielowodziem. Wielowodzie MOŻE łączyć się z chorobami przyszłej mamy, tj. cukrzycą ciężarnych lub schorzeniami nerek, jak również z ciążą mnogą oraz zaistnieniem konfliktu serologicznego. Za duża ilość wód płodowych może wynikać także z wad płodu, np. wady rozwojowej układu nerwowego, dystrofii mięśniowej, wrodzonych infekcji. Ilość wód płodowych w czasie ciąży systematycznie przybywa. W trzecim trymestrze powinno ich być nie więcej niż 2 litry, ale i nie mniej niż 100 ml, bo wtedy mówimy o małowodziu. Nie ma leków na wielowodzie. Gdy zostanie zdiagnozowane wielowodzie konieczna jest ścisła kontrola lekarska. Postępowanie zależne jest od aktualnej sytuacji. Przy wielowodziu potrzebne są częste pomiary wysokości dna macicy i obwodu brzucha. Niezbędne jest częste wykonywanie USG w celu sprawdzenia ilości wód płodowych. Ciężarna powinna odpoczywać. Zalecam częste wizyty u lekarza prowadzącego i ścisłe stosowanie się do jego zaleceń oraz rozmowy z lekarzem wyczerpujące temat pytań i redukujące Twoje obawy.

2015-07-19 23:17

moja znajoma miała - urodziła miesiąc wcześniej ale chłopak i tak miał ponad 3 kg. Była często obserwowana a w połowie ciąży zaczęły wody jej się sączyć więc ją przyjeli na oddział. Ale sie posączyły i przestały :) Mikołaj jest teraz duzym 4 miesiecznym zdrowym chłopcem - wiec nie martw sie Basiu :* A co do szpitali i weekendów ... masakra ... współczuję