Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Płatny poród

Data utworzenia : 2015-06-13 12:06 | Ostatni komentarz 2015-06-22 13:40

klio69

2307 Odsłony
15 Komentarze

W szpitalu spotkałam dziewczynę, która rodziła bliźniaki, gdy leżała na porodówce odwiedziła ją pewna kobieta. Początkowo nie wiedziała co ma na celu ta wizyta, gdyż przeprowadziła z nią wstępny wywiad pytając o to czy to jej pierwszy poród, jak go przechodziła itp. Koleżanka nie wiedziała czy jest to studentka, lekarz rezydent czy może przyszła pielęgniarka. Okazało się, że jest to Pani z Polsat Cafe, które emituje porody. Za bliźniaki zaoferowane zostało tej dziewczynie tysiąc złotych, przy czym kamera miała być przy porodzie jak i w późniejszym czasie miała ją odwiedzić również w domu. Kwota jak dla mnie dość niska, ale to jest indywidualna sprawa, z tego co słyszałam są mamy w trudnej sytuacji finansowej, które decydują się na taki krok. A czy Wy zdecydowałybyście się na coś takiego?

2015-06-22 13:40

Mamula dokładnie, ale pieniądze są za to strasznie małe... Według mnie w ten sposób te kobiety są też trochę poniżane.

2015-06-21 21:45

Tak sobie myślałam o tej sytuacji i to wstyd powinien być tej stacji, że za tak małe pieniążki dla nich kupuje tak intymne sprawy. Moim zdaniem żerują na biednych mamach, które choć namiastkę dobrobytu chcą zafundować swoim dzieciom. Jak dla mnie jest to irytująca sytuacja, choć doskonale rozumiem mamy, które się zgadzają. Aczkolwiek osobiście uważam, że powinni im większą kwotę zaproponować. Ja osobiście bym się nie zgodziła, choć nigdy nie należy mówić nigdy. Zapewne gdyby sytuacja materialne mnie do tego zmusiła, to bym się zgodziła.

2015-06-21 21:41

ja bym się nie zgodziła obojętnie jakie pieniądze by wchodziły w rolę... nawet jakby mi dali 20 tysięcy za odcinek to nie :) porody lubiłam oglądać w ciąży,bo mogłam się nastawić na to co mnie czeka i że nie zawsze musi być źle,ciężko i z wielkim bólem... ale siebie tam nie widzę :) czułabym wieeelki dyskomfort...Za 1000 zł to jest żenująca kwota... i widać nie rodzą tam biedne kobiety bo czasem można było spotkać eleganckie kobitki.I dla mnie tysiąc to też duża suma bo aktualnie chciałabym mieć taką żeby sobie i dziecku coś kupić ale wstydziliby się takie pieniądze oferować...za takie coś jak poród na wizji gdzie sa różni wariaci co robią przeróbki w internecie albo pół miasta się śmieje ze rodząca zrobiła kupę ! poród ma być czymś naturalnym a nie udawane,że muszę wyglądać super bo to będzie na wizji,że nie mogę jęczeć bo troche wstyd..

2015-06-21 18:13

Nie zdecydowałabym się na poród pod okiem kamery i całej świty telewizyjnej. A później bym sobie q brodę pluła, że za przeproszeniem ktoś totalnie obcy widział jak kupę zrobiłam, choć nie chciałam ale tak wyszło i mówię tak jako osoba dla ktprej 1000 zł to bardzo dużo.

2015-06-21 18:08

Jakoś nisko sobie Polsat cenni naruszenie prywatności kobiety rodzącej. Ja to raczej nadaję się prędzej do radia niż na wizję, więc taka zabawa nie dla mnie :-). Poza tym nie wiem czy moje dziecko chciałoby kiedyś natknąć się na taki film. Tak poród to wydarzenie intymne, zarezerwowane tylko dla mnie i męża. Ale nie powiem, lubiłam oglądać porody w tv....

2015-06-15 11:34

nie miałam płatnego porodu

2015-06-14 13:32

oo nie też mówie NIE stanowcze takim pomysłom !

2015-06-14 11:42

Nie zgodziłabym się na coś takiego, chociaż rozumiem, że są kobiety w trudnej sytuacji materialnej i nawet tak niewielki zastrzyk gotówki może rozwiązać ich problemy. Dla mnie poród to wydarzenie intymne, zarezerwowane wyłącznie dla mnie, dla męża, lekarza i położnej. Dyskomfortem było dla mnie kiedy przy drugim porodzie były obecne studentki położnictwa (nikt nie pytał mnie o zgodę). A już zupełnie nie wyobrażam sobie obecności kamer i ekipy telewizyjnej.