Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

salbutamol ?

Data utworzenia : 2015-06-06 12:01 | Ostatni komentarz 2015-06-29 17:54

oliss87

4029 Odsłony
11 Komentarze

Witajcie wszyscy :) Czy któraś z obecnych tu mam bądź ciężaróweczek spotkała się na swojej drodze z salbutamolem + isoptin 80 ?

2015-06-29 17:54

Czekoladko, bo i nie trzeba o takich rzeczach słyszeć,. Najlepiej jest przejść przez ciążę bez komplikacji. A jeżeli się takie pojawią to wówczas wkracza się z leczeniem. Także życzę tylko i wyłącznie fizjologii :) P.S. Oliss nie wiem czy Ty już urodziłaś, ale tak z ciekawości do kiedy stosowałaś salbutamol?

2015-06-15 11:50

nie miałam ani nie słyszałam nigdy o tym

2015-06-07 18:10

Tak niestety w szpitalu też już leżałam ze skurczami, dziwne że teraz puścił mnie do domu, mmoże dlatego że tym razem szyjka w lepszym stanie ;) bezpieczny czas to jeszcze około 2 tyg ;) zobaczymy czy ten specyfik mi na tyle pomoże. szkoda że na forum nie ma nikogo kto by to stosował

2015-06-07 18:04

Każdy dzień w brzuszku jest na wagę złota dla takiego niedonoszonego maleństwa i żadna aparatura nie zastąpi warunków w macicy. Także warto się pomęczyć. Nikt nie da Ci gwarancji, że zastosowane leki wyciszą skurcze na odpowiedni czas. Ważne by przetrzymać do bezpiecznego terminu, walczy się o każdy dzień. No i lepiej dla Ciebie że możesz być jeszcze w domu a nie siedzieć w szpitalu, słuchać niesłychanych opowieści ( bo tych zawsze na patologii ciąży pełno)i kolonizować się szpitalnymi bakteriami...

2015-06-07 12:05

tak wiedziałam że to mniej więcej tak działa, ma zniwelować skurcze macicy, tylko zastanawia mnie na ile to jest skuteczne :) tzn. nie ma ryzyka że mimo brania znowu zaczną się skurcze ? przyznam że po 2 dniach stosowania skurczy mam niewiele, może 5 dziennie :) więc na pewno jest lepiej. Tylko ciekawe na ile to da radę ? a ręce drżą jak u staruszki ;)

2015-06-07 11:34

Mnie dopadła zapalenie oskrzeli w 2 trymestrze ciąży. Dostałam antybiotyk Duomox, co do innych specyfików byłam bardzo podejrzliwa i wolałam zrobić sobie kilka specyfików domowymi sposobami: syrop z cebuli, mleko z czosnkiem. Syropy i inne leki wspomagające z apteki są skuteczniejsze, ale czy zdrowe dla dziecka? No właśnie nikt nie jest w stanie tego zagwarantować.

2015-06-07 11:26

Salbutamol oprócz zastosowania w astmie jest znanym lekiem tokolitycznym, czyli hamującym czynność skurczową macicy, stosowanym w zapobieganiu przedwczesnemu porodowi. Działa przez pobudzanie receptorów beta w mięśniach gładkich, co doprowadza do ich rozkurczenia a właśnie z takich mięśni zbudowana jest macica. Do działań niepożądanych tego leku należy przyspieszenie czynności pracy serca i żeby temu zapobiec lekarz zapisał Ci Isoptin (czyli werapamil). On ma wśród wskazań właśnie stosowanie w ciąży w przypadku zagrożenia porodem przedwczesnym w celu osłabienia sercowych działań niepożądanych związanych ze stosowaniem β-mimetyków. Zagadka rozwiązana?

2015-06-06 23:17

Pierwsze słyszę o czymś takim..