Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Uczucie ciężkich nóg kilka miesięcy po cieciu cesarskim

Data utworzenia : 2015-06-02 00:00 | Ostatni komentarz 2015-07-15 16:32

a.wilk

4453 Odsłony
44 Komentarze

W ostatnich dniach mam dziwne wrażenie, ociężałych nóg. Rodziłam poprzez cięcie cesarskie pół roku temu. Nogi mam jak z waty, a uda takie nabrzmiałe i twarde. Dodatkowo czasami w ciągu dnia puchnie mi lewa dłoń Co to może być?

2015-07-15 16:32

To uczucie ciężkości nóg dokucza Ci też teraz po ciąży? Ja o dziwo w ciąży tego nie doświadczyłam tylko trochę puchly a po wlasnie było gorzej niby "ciężar" rzucony a tu taka dolegliwość :-( ale trwało to ok mc i wydaje mi sie że wzmożony ruch częste spacery z małą, rowerek w powietrzu jak miałam chwilę czasu to pomogło. Wogole warto się skupić na niektórych ćwiczeniach poprawiających krążenie krwi zwłaszcza nóg. Choć by takie zakładanie nogi na nogę nie jest dobre :-( A może Niunia989 po ciąży masz niski poziom potasu i magnezu w organizmie, chyba że rzucamy tu winę na genetyke jak mówisz ze mama też tak miała. Dbaj o siebie żeby to też nie skończyło się operacja.

2015-07-15 15:39

A.wilk ja tez mam to uczucie ciezkosci nog, a w jednej nodze nad kolanem w udzie z tylu taki ciagly ucisk. Po wizycie u lekarza stierdzil ze to obciazenie kregoslupa. Niesety moja mama miala to samo - skonczylo sie operacja kregoslupa.

2015-07-15 10:14

Chodzę już drugi miesiąc na basen, zaczynam chudnąć, ale uczucie ciężkości nóg nie ustępuje niestety.

2015-06-27 16:14

Basen jest w ogóle bardzo dobry na wiele dolegliwości, ja chodziłam w pierwszej ciąży i wcześniej też i bardzo dobrze się po nim czułam, teraz nie mogę sobie na niego pozwolić, bo opiekuję się synkiem i nie mam go z kim zostawić, ale jak będe mogła to znów pójdę, może tym razem z dziećmi :-)))) Mnie w ogóle ostatnio bolą nogi, ale to przed porodem dla odmiany, nie wiem, mięśnie, tak jakby na pogodę - coś takiego, takie mam ciągnięcie w mięśniach, niby skurcze, ale nie...już teraz to nawet za bardzo nie mogę chodzić, mbo strasznie się męczę,a teraz jeszcze doszedł ból nóg.

2015-06-19 09:37

Kąpiele w wodzie odciążają mięśnie także z pewnością przyniosą ulgę zmęczonym kończynom. Warto natomiast zadbać wówczas o profilaktykę układu moczowo-płciowego

2015-06-17 16:48

Dobry pomysł z tymi tamponami. Dziękuję za podpowiedź

2015-06-10 07:23

Wysiłek fizyczny w szczególności basen jest bardzo dobrą i odpowiednią formą wysiłku fizycznego dla świeżo upieczonych mamam. Wzmacnia wszystkie partie mięśni przy równoczesnym ich rozluźnieniu i masażu. Jedynym minusem jest ryzyko zachorowania na infekcje związane z drogami moczowyni oraz rodnymi. Profilaktycznie można zakładać najmniejszej wielkości tampony. Tylko zaraz po kąpieli wodnej należy pamiętać o ich usunięciu.

2015-06-09 22:04

Zaczynam intensywnie a raczej regularnie ćwiczyć. Zobaczę czy uczucie ciężkości ustąpi. Dziś byłam na basenie i czuje się świetnie.