Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Wąskie biodra a poród naturalny

Data utworzenia : 2015-05-12 11:31 | Ostatni komentarz 2015-05-13 10:48

Magdalena.Nowakowska

5700 Odsłony
6 Komentarze

Drogie mamy (obecne i te przyszłe), jak to jest z tymi wymiarami "odpowiednimi" do porodu? Mam na myśli kości miednicy. Wiem, że robi się pomiar odległości między kolcami biodrowymi. Gdy jest on poniżej normy świadczy o za wąskiej miednicy do rodzenia fizjologicznego. Czy robiono Wam takie pomiary? Mam bardzo wąskie biodra i obawiam się, że nie będę w stanie urodzić siłami natury....

2015-05-13 10:48

Przed porodem jeszcze lekarz oceni wielkość główki maleństwa i Twojej miednicy. Nie masz się co martwić, ponieważ jeszcze w trakcie porodu nasze biodra się rozszerzają. Także nawet kobiety z wąskimi biodrami rodzą dzieci sn. Ponadto cały czas będziesz pod opieką specjalistów, którzy będą reagować na postępujący poród.

2015-05-13 10:33

Witam Ja akurat nie miałam możliwości sprawdzić ponieważ rodziłam przez CC lecz moja przyjaciółka miała taką sytuacje. Ma ona wąskie biodra i lekarz ginekolog który prowadził jej ciąże powiedział że on by jej radził żeby urodziła przez CC, bo z takimi biodrami to będzie długi i trudny poród. Mimo tego zdecydowała się że urodzi siłami natury i wie pani co urodziła w 3 godziny poród odbył się bez komplikacji. Poszła bardzo wystraszona ale trafiła na wspaniałą położną która powiedziała jej że przy porodzie to wszystko się jeszcze rozszerza więc nie ma się czym martwić. I miała racje. Niech się pani nie martwi na zapas wszystko będzie dobrze pozdfawiam.

2015-05-12 13:58

Dziękuję za pomoc i odesłanie do innego wątku. Może dowiem się czegoś więcej...

2015-05-12 13:42

wydaje się, że chyba nie ma reguły - sama mam dość szerokie biodra - ale z tego co wiem i takie osoby miały problem z porodem. Wszystko zależne jest od matki natury, która nigdy nie wiadomo jak dziala i jak zadziała nasze cialo w trakcie tego jakże ważnego momentu w życiu

2015-05-12 13:31

czy o ten pomiar chodzi? http://lovi.pl/pl/forum/1/3986/1

2015-05-12 12:27

Z tego co mi wiadomo nie ma się co na zapas martwić. Bo owe mierzenie wykonywane jest przed samym porodem a to dlatego, że miednica się rozszerza przez wpływ relaksyny na więzadła miednicy. Także w trakcie ciąży może byc tak, że lekarz będzie sugerował, że konieczne będzie wykonanie cc jednak to może sie zmienić przed samym porodem - zależy o ile nasza miednica się rozszerzy, bo to naturalne zjawisko :) Słyszałam również, że kobiety które są wąskie w biodrach najlepiej jakby miały rodzić sn maluszka do 3kg, bo potem gdy maluszek jest większy może być problem, i nawet grozi to uduszeniem dziecka podczas porodu, który może się zaklinować jeśli nie ma wystarczająco dużo miejsca do wyjścia, dlatego tak ważne jest te mierzenie bo dzieki temu można wykryć czy występuje niewspółmierność płodowo-miednicowa i konieczne będzie cc.