Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

mycie po porodzie

Data utworzenia : 2015-04-12 14:03 | Ostatni komentarz 2015-04-19 12:05

pypliś

7126 Odsłony
68 Komentarze

Chciałam was zapytać czy w waszych szpitalach myją dziecko po porodzie i później jak dziecko jest w szpitalu . Bo jak rodziłam mojego młodszego synka to nie myli dzieci. byłam w szoku bo przynosili takie brzydkie dzieci włosy posklejane. moje na szczęście było myte bo miało przesuszoną skórę i zanim go natłuścili to musieli go umyć. Ale 2 miesiące wcześniej urodziła moja szwagierka i jak ją odwiedziłam po 3 dniach i odkręciłam rożek to normalnie śmierdziała jak padlina.

2015-04-12 19:44

Ja urodziłam w sobotę nad ranem i tego dnia mój synek nie był kąpany ale już w 2 dobie położne kąpały wszystkie dzieci w tym mojego Wojtusia. Ponieważ leżałam na sali która sąsiadowała z pomieszczeniem gdzie kąpano dzieciaki to mogę potwierdzić że maleństwa bardzo płaczą a tempo w jakim pielęgniarki myją i przebierają dzieci jest zawrotne. Czasami myślę sobie że dzieci które nie lubią się kąpać pamiętają to pierwsze kąpanie które nie jest chyba miłe. My mam z kąpieli robimy swego rodzaju rytuał, bawimy się z dziećmi, mówimy do nich, delikatnie myjemy a pielęgniarki raz , dwa bez zbędnych ceregieli robią co mają do zrobienia. W szpitalu mój synek nosił ciuszki i rożek szpitalny ponieważ taki jest zwyczaj ale kiedy wyszłam z nim w poniedziałek do domu to zarówno pierwsza kąpiel jak i pierwsze godzin w domu były cudowne:)

2015-04-12 16:38

Ja bylam w szoku ponieważ pierwszy raz słyszę tym, może to faktycznie być dobre ale jak bym leżała 4 dni w szpitalu to chyba jednak wolałabym zeby moje maleństwo było umyte. Na pewno fajnym rozwiązaniem sa wanienki w pokoju gdzie matka, ale nie wszystkie szpitale tak mają

2015-04-12 15:44

A ja właśnie czytałam, że coraz częściej odchodzi się od mycia malucha zaraz po porodzie i pozostawia się to czynność dla rodziców po wyjściu ze szpitala. Dzidzia po urodzeniu jest pokryta mazia płodową i ze względu na jej właściwości lekarze nie zalecają jej zmywać od razu. Jest naturalną barierą ochronną skóry dziecka zapobiega osadzaniu się brudu i wysuszeniu skóry. Niektóre dzieci urodzone wcześniej są bardziej narażone na różne zakażenia szpitalne i nie zaleca się zmywać własnie mazi płodowej w celu uniknięcia zakażenia bakteriami. Dzidzia po urodzeniu jak najwięcej czasu powinna znajdować się u mamy na piersiach żeby przyzwyczaić się do nowej sytuacji i życia poza brzuszkiem, poza tym noworodkowi ciężko utrzymać stała temperaturę ciała a zabranie go do kąpieli kosztuje takiego malucha nie lada wysiłek. Maluch również jest bardzo zestresowany tym że nie jest przy mamie i czuje zagrożenie tym że jakaś obca osoba zabrała go z dala i go kąpie co może być nie przyjemne. Najbezpieczniej maluch czuje się przy rodzicach więc kąpanie przez mamę i tatę nie jest aż tak negatywne jak w trakcie pobytu w szpitalu.

2015-04-12 14:17

SZOK!!!!!!!! Nie wiedziałam że są takie szpitale.... Moja mała była myta codziennie i przebierana w ciuszki ze szpitala. Prawdę powiedziawszy serce mnie bolało bo podczas kąpieli był jeden wielki wrzask dzieciątek tak jakby im tak krzywdę robiły no ale bobasek powinien być myty raczej.....