Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

objaw błogosławiącej ręki

Data utworzenia : 2015-04-06 08:30 | Ostatni komentarz 2015-04-20 00:10

nienormatywna

4385 Odsłony
38 Komentarze

Dziewczyny czy tylko mi tak puchną ręce że mam niedowład palców: środkowego, kciuka i wskazującego? mąż mi powiedział, że mi spuchł cieśń nerwu nadgarstka i mam tzw. Objaw błogosławiącej ręki i że ludzie dużo korzystający z komputera też to mają bo naciskają na ten nerw. Ale zastanawiam się czy to zejdzie, czy to niebezpieczne w ciąży? Wiem że u komputerowców potrzebne są nawet zabiegi chirurgiczne i rehabilitacja - a jak jest u kobiet w ciąży????

2015-04-06 14:48

Piję dużo ale już się męcze z własnym ciałem. Przytylam tylko 11 kg a wyglądam jak piłka... Ręce spuchniete, nogi jak u Frodo z władcy pierścienia, twarz jakbym boks uprawiała ... Masakra. A zimne kąpiele nie pomogą?

2015-04-06 11:39

Ja w ciąży również miałam problem z opuchniętymi dłońmi a najbardziej ta dolegliwość była dla mnie uciążliwa rano , nie mogłam zgiąć palców i powodowało to u mnie lekki ból. Nie jest to miłe uczucie ale po ciąży bardzo szybko mija. Faktycznie w ciąży trzeba dużo pić szczególnie niegazowanej wody mineralnej i jeżeli możesz to nie spędzaj zbyt dużo czasu przed komputerem ponieważ nie jest to wskazane dla kobiet ciężarnych.

2015-04-06 10:50

lekarz mi mówił że to normalne mi tak drętwiały palce środkowy serdeczny i mały przeszło mi dopiero jakiś miesiąc po porodzie więc jeszcze chwilę się pomęczysz. ale spoko wszystko ustało na dobre .

2015-04-06 10:44

Kochana to podstawowa objawa w ciąży. Pijesz dużo wody?

2015-04-06 09:50

W ciąży to normalne wręcz bym powiedziała, że standard :P Opuchlizna pojawia się dlatego, że w organizmie zatrzymywana jest woda. Narażenie jest większe własnie u kobiet które wykonują prace manualne, prace na klawiaturze. Obciążanie nerwów u dłoni które jest regularne poprzez własnie prace czy opuchnięcia wynikające z zatrzymania wody mogą doprowadzić do tzw. cieśni nadgarstka. Objawia się brakiem czucia, bólem, niedowładem słabością palców. Rozwiązaniem jest aby dużo pic i nawadniać organizm oraz zrównoważyć sól w diecie ani jej za mało ani za dużo bo może pogarszać puchnięcie no i oczywiście ograniczyć prace manualne rąk, żeby dłonie jak najwięcej odpoczywały:) Pić Pić Pić co najmniej 2 litry wody dziennie i nie przemaczać rączek:) A tak w ogóle to się nie martw bo to minie po urodzeniu malucha :)

2015-04-06 08:53

Ja mam to samo po nocy nif moge dłoni wyprostować. Ale czytalam ze to jest wlasnie to co Ci pow maz. Wiec chyba nie ma sie czym martwic :)