Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

objaw błogosławiącej ręki

Data utworzenia : 2015-04-06 08:30 | Ostatni komentarz 2015-04-20 00:10

nienormatywna

4387 Odsłony
38 Komentarze

Dziewczyny czy tylko mi tak puchną ręce że mam niedowład palców: środkowego, kciuka i wskazującego? mąż mi powiedział, że mi spuchł cieśń nerwu nadgarstka i mam tzw. Objaw błogosławiącej ręki i że ludzie dużo korzystający z komputera też to mają bo naciskają na ten nerw. Ale zastanawiam się czy to zejdzie, czy to niebezpieczne w ciąży? Wiem że u komputerowców potrzebne są nawet zabiegi chirurgiczne i rehabilitacja - a jak jest u kobiet w ciąży????

2015-04-20 00:10

to super że miałaś taką możlwiość :) bo faktycznie Twoja praca do łatwych nie należy ... U mnie okazało się, że jeszcze reumatycznie coś nie działa i stąd te mocne bóle .... jak sie cos wali to wszystko :P

2015-04-19 22:10

Ja nie pracuję odkąd Nienormatywna dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Od razu wolałam u niknąć przebywania w tych szkodliwych warunkach, tym bardziej, że niestety pierwsze dzieciątko poroniłam. Teraz na szczęście młody rozwija sie prawidłowo. Ps. Dobrze, że leczysz nadgarstki i nosisz stabilizatory.

2015-04-19 19:48

Bardzo Ci dziękuje - omijaj ten stan tak długo jak sie da :) Regularne ćwiczenia nadgarstków i palców :) jak tylko zaczniesz czuć ból przy zginaniu palców, to odrazu udaj sie do lekarza ortopedy po ortezy na nadgarstki, żeby jak najszybciej przeciwdziałać :) Asiu (dobrze pamiętam????) :P mam lasery i prądy oraz naświetlanie podczerwienią, lekarz stwierdził, że mogę - działa przeciwbólowo, ale obrzęki w nocy sie nie zmiejszają ... no i ciągłe noszenie stabilizatorów co przyjemne nie jest, ale faktycznie odciąża nadgarstki i pomaga. Cieśń nadgarstka w obu łapkach, to nie jest zbyt fajna sprawa, ale do przeżycia :) Ciepłe okłady, dużo ćwiczeń, zabiegi i jeszcze równy miesiąc do porodu - daja nadzieje :) Pól magnetycznych omijamy :) Asia a Ty jeszcze pracujesz czy już nie?

2015-04-18 23:09

A właśnie dzisiaj też miałam się Nienormatywna zapytać o Twój stan zdrowia. A jak zabiegi z zakresu fizykoterapii? Uciekasz przed polem magnetycznym jak polecałam?

2015-04-18 23:04

nie no ja właśnie nie mam żadnych objawów aż się dziwie ale kto wie może nawet jutro mnie chwycić ;) Pytam z ciekawości zeby się dowiedzieć jak się czujesz i czy jest jakaś poprawa bo to musi być bardzo uciążliwe. Mam nadzieje ze Ci to minie jak najszybciej po porodzie i zabieg nie będzie konieczny. Wszystko będzie dobrze grunt zebys biedna dala rade wytrzymać jeszcze ta chwilkę póki maluszek nie przyjdzie na świat. ;) i tak jesteś bardzo dzielna ;)

2015-04-18 22:57

jestem w stabilizatorach na dwóch łapach - niestety bez sterydów, to walka z wiatrakami ... Lekarz mi powiedział: proszę się modlić, by po porodzie pani przeszło, bo jak nie to zabieg poszerzania kanalikó nerwowych czeka a wtedy Pani dziecka nie podniesie przez kilka tygodni ... a mąż w czerwcu wypływa na 4 miesiące :P ale jestem dobrej myśli :) Ból jak cholera (szczególnie w nocy), ale wolę to niż skaczące ciśnienie czy coś nie tak z dzieckiem. A co - masz objawy??

2015-04-18 22:46

Nienormatywna jak Twoje obrzęki?? Coś się poprawiło?

2015-04-18 22:44

Miałam to przy córce, rano jak wstawałam by palce szybko mi doszły do siebie to je gryzłam :. Ale strasznie dziwne bolące uczucie. Po ciazy po porodzie wszytsko na szczęscie wraca do normy :) Takze bez obaw , głowa do góry.