Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Ścieśnienie miednicy

Data utworzenia : 2015-03-19 14:19 | Ostatni komentarz 2015-04-19 19:39

anetkanetka

2683 Odsłony
8 Komentarze

Moja mama podczas wielogodzinnego porodu nie mogła mnie urodzić i wreszcie lekarze zrobili jej cięcie cesarskie bo okazało się że ma ścieśnienie miednicy. Może moje pytanie wyda się komuś głupie ale czy ta przypadłość jest genetyczna? Podobno dotyka to kobiet niskich a do takich należę.

2015-04-19 19:39

Dokładnie, w trakcie ciązy jeszcze wszystko się zmienia , rośniesz i również poszerza sie trochę miednica, dlatego ważne jest to by sprawdzili przed porodem. Wiem jak to jest olewają zupełnie, u Nas nikomu nie sprawdzali, ja to byłam na spokojnie bo miałam palnowaną cesarkę, byłam jedna sama w szpitalu wiec tak można powiedzieć bawili sie ze mną ( w pozytywnym tego znaczeniu.)

2015-04-19 08:44

Wcześniej to raczej nie ma sensu, bo dzidzia rośnie, a wraz ze wzrostem jednak ciutkę rozchodzi się spojenie łonowe i poszerzają kości miednicy

2015-04-18 23:33

Myślałam, że już mierzyć wcześniej powinni, ale sama zwrócę na to uwagę lekarzom, będąc w szpitalu. Wolę uniknąć niepotrzebnej męki i stresu.

2015-04-18 22:17

Przed porodem będąc w szpitalu , albo nawet i u ginekologa zapytaj o pomiar miednicy - mi mierzyli i byli zadziwieni dlaczego przy pierwszym dziecku w ogóle lekarz zdecydował sie by dziecko było rodzone siłami natury. Wg pomiarów dziecko by się nie urodziło tym bardziej że było bardzo duże a ja mam niedopwiednie wymiary do naturalnego porodu. Zapytaj o to czy zmierzą Cię to jest bardzo wazne.

2015-04-03 22:21

w czasie ostatnich usg lekarz zmierzy obwód główki i klatki piersiowej dzidzi. Z tego wyjdą odpowiednie proporcje- obwód główki musi być większy niź klatki, ale do tego dochodzi kwestia rozpiętośsci bioder, mierzona juź na porodówce specjalnym urządzonkiem. Mając te wszystkie parametry położne wraz z lek a rzem są w stanie ustalić jaki poród jest możliwy

2015-03-19 16:46

Nie ma za co :). Polecam się na przyszłość.

2015-03-19 14:58

mama ma bardziej męska budowę bo ma bardzo wąskie biodra a ja już takich nie mam. Reszta w naszym przypadku odpada :) Dziękuję Ci za odpowiedź :)

2015-03-19 14:53

Anetkanetka- nie jestem lekarzem, ale z tego co wiem, to Twoja budowa ciała może, aczkolwiek nie musi, mieć wpływu na wystąpienie u Ciebie ścieśnienia miednicy. Na taką przypadłość cierpią najczęściej kobiety , które przeszły gruźlicę lub choroby układu kostnego w dzieciństwie, a także te, które mają męską budowę ciała lub skrzywienie kręgosłupa typu skolioza (boczne skrzywienie) czy zwiększona lordoza lędźwiowa (wysunięcie brzucha do przodu). W każdym bądź razie, należałoby o tej możliwej przypadłości wspomnieć swojemu lekarzowi przy kolejnej wizycie kontrolnej. Powinien wówczas systematycznie sprawdzać rozmiary Twojej miednicy i dziecka, by ostatecznie zdecydować w jaki sposób urodzisz.