Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Ból głowy

Data utworzenia : 2015-03-08 10:08 | Ostatni komentarz 2024-04-16 10:59

anetkanetka

11508 Odsłony
70 Komentarze

Od początku 5 miesiąca ciąży dokuczają mi bóle głowy. Czasem trzyma mnie przez kilka dni i nie jestem w stanie normalnie funkcjonować. Wietrzenie mieszkania nie pomaga, masowanie skroni, smarowanie ich amolem też nie. Jedynie pomaga mi apap i to na trochę. Czasem przestaje rwać po lekach ale dalej ćmi. Też tak macie? Jak sobie z tym radzicie?

2015-03-08 16:34

kropka010 hałas, stres, zmęczenie to się zgodzę bo właśnie jesteśmy w trakcie remontu mieszkania i jeszcze trochę to potrwa. Ale nie sądzę by to było powodem moich bóli głowy bo jak tylko maja robić coś, co może mi zaszkodzić to wychodzę z domu. Kapeli pomaga ale na krótko, mieszkanie jest zawsze dobrze wywietrzone a ból jest czasem tak dokuczliwy że nie mogę się ruszyć. Nigdy nie miałam migreny ale mam wrażenie że w ciąży ja "poznałam" :/

2015-03-08 15:45

Ból głowy, chociaż zazwyczaj nie jest groźny dla zdrowia, bywa dokuczliwy. To nieprawda, że w ciąży musisz cierpliwie go znosić. Zwłaszcza, że ból głowy to częsta dolegliwość przyszłych mam. Bóle głowy to problem dotyczący większości ciężarnych. Hałas, stres, zmęczenie, za mało ruchu na świeżym powietrzu, brak snu, a także jego nadmiar (zwłaszcza w drugiej połowie ciąży), przyjmowanie niewystarczającej ilości płynów oraz niewłaściwe odżywianie to główni winowajcy. Bóle pojawiające się na początku ciąży mogą wiązać się ze zmianami hormonalnymi. Zwiększona produkcja estrogenów i progesteronu, niezbędna dla rozwoju twojego maleństwa, powoduje także zatrzymywanie wody w tkankach. Powstają wówczas niezauważalne obrzęki, które obejmują też tkankę mózgową, a znajdujące się tam receptory nerwowe reagują bólem na zwiększony ucisk. Na szczęście nie jest to niebezpieczne ani dla ciebie, ani dla płodu. Weź ciepłą (nie gorącą) kąpiel. Woda rozluźnia, relaksuje, wycisza. Postaraj się nie siedzieć w wannie dłużej niż kwadrans. Odpocznij w zaciemnionym pokoju (dobrze wywietrzonym). Ważne, by panowała w nim kompletna cisza. Połóż na czole chłodny okład. Możesz także włożyć stopy do miski z ciepłą wodą, a skronie pocierać lodem. Czasem pomaga łagodny masaż: kolistymi ruchami bólu głowy masuj twarz, zaczynając od czoła, a na skroni kończąc. Potem przejdź do karku i masuj go, kierując się w stronę barków. A najlepiej poproś kogoś, by to zrobił. Jeśli podejrzewasz, że sprawcą bólu może być obciążony kręgosłup, wypróbuj ćwiczenie łagodzące napięcie mięśni: usiądź wygodnie i pochyl głowę w lewo, do ramienia. Policz do 6. Zrób to samo w drugą stronę. Obróć głowę w bok. Znowu policz do 6. Wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz, obracając głowę w drugą stronę. Chociaż w ciąży obowiązuje zasada: żadnych leków bez zgody lekarza, naprawdę nic złego się nie stanie, jeśli połkniesz doraźnie jedną tabletkę (ale nie więcej) paracetamolu. To środek, który uchodzi za bezpieczny w ciąży. Na przyszłość porozmawiaj z lekarzem o dawkowaniu leków przeciwbólowych, gdyby głowa znowu dokuczała.

2015-03-08 13:40

U mnie tak do połowy ciąży z ciśnieniem nie było problemu..potem zaczęło skakać jak szalone, co w rezultacie skutkowało rzucawką. Odnośnie migreny to ja miałam dość silne przed ciążą, na tyle, że nie byłam w stanie wstać z łóżka. W ciąży natomiast gdy pojawił się jakiś dzień pełen emocji zaczynała mnie boleć głowa, stosowałam na ten ból najczęściej plastry apapp chłodzące - były niezawodne i nieszkodliwe dla dziecka.

2015-03-08 10:35

Ja ciśnienie mam normalne ale puls dochodzi do 108. Wykończyć to dobre określenie. To jakiś dramat. Dzięki za linki do wątków, wpisywałam ból głowy bo nie chciałam dublować tematów ale nic nie wyskoczyło :)

2015-03-08 10:17

Tak, ja miałam bóle głowy na początku ciąży tak może do 4 miesiąca ciąży. Tyle że ja miałam bardzo niskie ciśnienie nie dochodziło do 100/50 i puls 56 .. Także mnie akurat z tego głowa bolała. Wypijałam filiżankę z pół łyżeczki kawę. Funkcjonowałam przez resztę dnia już potem normalnie. też brałam apap, a potem paracetamol jedno i drugie pomagało mi na chwilkę tak jak Tobie:) Ból głowy przeszedł mi z czasem.. :) Polecam Ci wątki, może coś tam złapiesz zna sposób na swój ból głowy ! :) Oby tak bo na prawdę idzie się wykończyć, to męczące ;) http://lovi.pl/pl/forum/1/1590/1- Tutaj sposoby dziewczyn na ból głowy :) http://lovi.pl/pl/forum/1/2617/1 - Tutaj odnośnie przyjmowanych tabletek od bólu głowy przez ciężarne.