Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

karta ciąży

Data utworzenia : 2015-02-08 14:03 | Ostatni komentarz 2021-05-10 14:46

Gosia-0

4628 Odsłony
47 Komentarze

w karcie ciąży na pierwszej stronie jest napisana ilość przebytych ciąży czy lekarz wpisuje tą ilość po badaniu , czy z rozmowy z pacjentką ?

2015-02-08 21:48

Pamiętam, że moja pierwsza wizyta była dość powierzchowna zostały zadane podstawowe pytania odnośnie ostatniego okresu, która to jest ciąża, odnośnie wykonywania pracy..nie miało to na pewno nic wspólnego z wywiadem, którego oczekiwałam, o którym tyle się naczytałam. Jednak ta pierwsza wizyta mnie z lekka rozczarowała i zweryfikowała to co w książkach się czyta nie zawsze ma przełożenie na rzeczywistość.

2015-02-08 20:54

u mnie pani ginekolog wpisywała wszystko w karte po badaniu, a w trakcie wywiadu:) a cos cie zaniepokoiło w twojej karcie?

2015-02-08 17:54

Na podstawie wywiadu z pacjentką.

2015-02-08 17:40

Lekarz wpisuje ilość ciąży po przeprowadzeniu wywiadu z pacjentką

2015-02-08 17:02

U mnie lekarka po wywiadzie wpisywała mi.n. która to ciąża, czy leczę się na jakieś choroby itd. Myślę że jeżeli kobiety w wywiadzie nie mówią prawdę lekarzowi to same szkodzą sobie i dziecku. Wielokrotnie spotykałam się że kobiety w ciąży palą papierosy a pytane o nałogi zaznaczają że nie mają żadnych. Z powodu tego że ja mam grupę krwi RH- a mój partner RH+ rozmawiałam z lekarką prowadzącą ciążę o ryzyku związanym z konfliktem serologicznym i uspokoiła mnie że jeżeli badanie - odczyn Coombsa jest w porządku to nie muszę się obawiać a po porodzie okaże się czy dziecko ma czynnik Rh - po mnie czy RH + po ojcu i wtedy dostanę przeciwciała- immunoglobuline. Powiedziała mi również że najczęściej do konfliktów serologicznych dochodzi wtedy kiedy kobiety po usunięciu ciąży ( najczęściej poza granicami kraju i w prywatnych gabinetach) po takim zabiegu nie mają podanych przeciwciał i po kilku latach zachodzą w ciążę, nie zgłaszają lekarzowi że były w ciąży i niestety okazuje się że bardzo często taki konflikt u nich występuje choć deklarują w wywiadzie że to ich pierwsza ciąża. Więc myślę że wszystkie dane jakie podajemy powinny być zgodne z prawdą i nie można liczyć że lekarz coś zbada lub będzie się czegoś domyślać.

2015-02-08 14:32

Dobry lekarz po badaniu potrafi poznać ile razy pacjentka była w ciąży ale ogólnie wpisuje się po wywiadzie.

2015-02-08 14:06

Oczywiście że po rozmowie z pacjentką, bo przecież mogłaś wcześniej chodzić do innego lekarza. Ja w pierwszą ciąże miałam pozamaciczną i chodziłam do jednego lekarza, przy drugiej poszłam do lekarki, a za trzecim razem poszłam do jeszcze innego lekarza. Będąc u niego pytał, która to ciąża i wtedy wpisywał, że ciąża 3, a poród 2.