Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Przegroda w macicy- wady budowy macicy

Data utworzenia : 2014-12-15 15:13 | Ostatni komentarz 2021-04-14 13:56

DorFryt

4944 Odsłony
5 Komentarze

Witam Panie. Czy któraś z Was spotkała się z czymś takim jak przegroda w macicy? Ja się dowiedziałam, że mam przegrodę w macicy podczas ciecia cesarskiego. Powiedzieli mi wtedy tylko tyle, że mam przegrodę w macicy i przy kolejnej ciąży dziecko ułoży się z lewej albo prawej strony, Tym razem dziecko było z prawej. Mój ginekolog podczas robienia usg ani razu nie wspomniał, że mam jakąś przegrodę.... Zastanawia mnie jak można to zbadać, jeśli ginekolog nie zauważył. Usuwała któraś z Was jakieś wady budowy macicy? Bo wiem, że może to stanowić problem z zajściem w ciąże lub jej donoszeniu...

2021-04-14 13:56

Hmm pierwszy raz slysze o czyms takim ale czlowiek uczy sie cale zycie napewno jest wiele roznych takich wad o ktorych nawet nie wiemy i nie kazda jest w stanie wykryc ginekolog przy zwyklym badaniu usg moze do tego musialy by byc wykonane jakieś bardziej specjalistyczne badania . Ja np osobiście mam tylo zgiecie macicy moja mama rowniez to miala i te 20 pare lat temu gdy mnie rodziła lekarze tobili z tego wielkie wow mówili nawet ze jsst to powodem tego ze mnie i brata urodziła przedwczesnie natomiast mi lekarze moj ginekolog prowadzacy jak i pani od prenatalnych i ginekolodzy w szpitalu których pytalam o to z ciekawości wszyscy powiedzieli to samo ze minelo juz od takiego podejscia wiele lat zostalo przeprowadzone duzo badan i na obecną chwiele takie tylko zgiecie nie jest uwazane za nic strasznego jesli dziecko ulozy sie prawidlowo to w ogóle to nie przeszkadza przy porodzie naturalnym poprostu taki urok niektórych kobiet

2014-12-20 16:03

mozna wykonac histeroskopie- ogladanie macicy..ale nie w ciazy..no i nalepiej z kontrastem- wtedy moze sie cos uwidocznic... zalezy aka to przegroda- niektore nie stanowia przeszkody w zasciu w ciaze, donoszeniu i urodzeniu dziecka, niektore niestety moga powodowac problemy...

2014-12-19 23:08

No własnie ja nigdy nie słyszałam o przegrodzie... usg nic nie wykazało, a miałam nawet robione prenatalne... Dopiero przy cesarce powiedzieli o przegrodzie... no i okazało się wtedy, że cesarka była przez tą przegrodę... dziecko nie miało miejsca na odwrócenie się i było ułożenie miednicowe...

2014-12-17 21:28

Wiesz co, z ta przegroda sprawa chyba nie jest taka prosta. Ja donosilam pierwsza ciaze normalnie, druga poronilam i po lyzeczkowaniu poiedziano mi, ze mam przegrode, a zaden lekarz nigdy jej nie widzial. Mialam cc i takze nic mi nie mowili o przegrodzie. W kolejnej ciazy kilku lekarzy na usg rowniez zadnej przegrody nie widzialo. Wiecej dzieci narazie nie planuje wiec w suime sie tym dalej nie interesowalam, ale dziwne to jest.

2014-12-15 20:11

Moim zdaniem najlepiej skierować to pytanie do lekarza ginekologa ponieważ tylko on może ocenić czy konieczna jest operacja. Nie pisze Pani czy cesarskie cięcie było spowodowane wadą budowy macicy i czy były problemy z zajściem w ciążę. Jeżeli nie to wcale nie musi oznaczać że przy kolejnej ciąży pojawią się problemy.