Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

Torbiel jajnika w ciąży

Data utworzenia : 2014-12-10 14:58 | Ostatni komentarz 2017-12-14 21:05

Konto usunięte

26403 Odsłony
22 Komentarze

Witam serdecznie. Obecnie jestem w 34tc. Zastanawiam się czy któraś z Was również miała torbiele na jajnikach w ciąży? W 7tc poszłam na pierwsze USG aby potwierdzić ciąże. Okazało się że mam torbiel dwukomorową na lewym jajniku 8,8cm x 5,9cm. Lekarka od razu poinformowała mnie, że może on się wchłonąć, że nie wygląda groźnie ale może się skręcić - gdybym czuła się zaniepokojona, bolał mnie brzuch i pojawiły się wymioty mam zgłaszać się na pogotowie i łaski nie robią że mnie przyjmą i zbadają. Powiedziała również że gdyby się nie wchłonął to prawdopodobnie usuną mi go po porodzie bo teraz istniałoby ryzyko poronienia. W 15tc znowu byłam na USG i torbiel nie zmniejszył się, wymiary lekko się różniły 9,3cm x 5,4cm, ale wiadomo że dokładnie nie da się tego zmierzyć. W 20tc torbiel nadal był i podczas USG w 30tc również (9x6cm) W pierwszych miesiącach ciąży odczuwałam mocne bóle jajnika średnio 2x w tygodniu, musiałam brać po kilka tabletek paracetamolu bo ból szybko wracał. Teraz już praktycznie nie mam żadnych dolegliwości z nim związanych, myślałam nawet że może się wchłonął, ale jednak nie i już raczej się nie wchłonie. Chciałabym się dowiedzieć jak wygląda usunięcie torbieli po porodzie? Kiedy to się robi (po połogu?) i jak to wygląda? Czy długo leży się w szpitalu po takim zabiegu?

2014-12-13 12:17

greendream, nie teraz nie boli - bolał wcześniej chyba nawet do 5 miesiaca ciąży, teraz prawie o nim zapomniałam. A jak miesiąc temu pytałam lekarki w szpitalu (trafiłam tam ze skróconą szyjką macicy) czy jest szansa że ten torbiel sie jeszcze wchłonie skoro tyle czasu go mam, to powiedziała tylko, że wątpi.

2014-12-13 12:13

uuu nieciekawie... to teraz cierpisz z bólu? wgl jak ma sie to wchłonąć skoro dotychczas tego nie zrobił...dziwnie ci lekarki mówią..

2014-12-13 12:09

Aniami, wydaje mi sie że właśnie tak by było, ale z tego co zauważyłam to na cesarke sie u mnie nie zapowiada :)

2014-12-12 23:09

Kotekkom a to nie jest tak ze jesli bedziesz miala cearke, to wtedy usuna takze torbiele? Ze tak brzydko powiem "zza jedny otweiraniem brzucha"?

2014-12-12 12:47

Mamunia, przed ciążą miałam bóle brzucha ale zawsze mi sie wydawało, że tak widocznie ma być, zwłaszcza przed miesiączką i że taki mój urok. Nie wiem czy miałam problemy z torbielami bo tak naprawdę pierwszy raz w życiu USG miałam robione jak już zaszłam w ciąże, szczerze powiedziawszy nieplanowaną. Wiem jednak, że moja ciotka miała torbiele na jajnikach, przechodziła 4 operacje i kilka razy torbiele jej sie wchłonęły (dowiedziałam sie tego już później). Miała też torbiel w ciąży, poród zakończony cesarką, ale nie jestem pewna czy ze względu na torbiel, czy na to że kuzynce pępowina owinęła się wokół szyjki.. W międzyczasie zmieniłam lekarza ginekologa, bo po tym USG wyskoczył do mnie z tekstem, że torbiel pęknie albo nie pęknie, wchłonie sie albo nie wchłonie (no tak, bo to nie jego dziecko i nie jego jajnik). Zero jakichkolwiek informacji od niego czy coś sie może dziać niepokojącego i co wtedy robić.. Zresztą był strasznie nieprzyjemny, badania ginekologiczne były bolesne no i pacjentki przyjmował z wielką łaską i grymasem na twarzy oraz wiecznym narzekaniem na kobiety.. Nowa ginekolog wspominała co prawda coś o cesarce, ale tylko w razie gdyby torbiel sprawiała problemy a nie sprawia mi bólu od naprawdę dłuższego czasu, myślałam nawet że się wchłonęła ale USG w 30tc pokazało że jest tam nadal. Mamunia, zastanawiam sie tylko czy mój poród nie powinien skończyć się cesarką w takiej sytuacji? Chociaż szczerze powiedziawszy wolałabym rodzić naturalnie niż przez cesarkę, nawet z tego względu że po kilku godzinach mogłabym już chodzić i wiadomo, że zawsze to wcześniej wyjść do domu. Muszę zapytać o to moją ginekolog, ale z powodu świąt następna wizyta 30 grudnia. A jeżeli wycinaliby mi torbiel po porodzie to kiedy? Po ewentualnym leczeniu farmakologicznym? Po połogu? Czy długo będę leżała po zabiegu w szpitalu? No bo co z dzieckiem? Jest Tata i jest Babcia, ale oboje pracują, a zresztą cyca małej nie dadzą.

2014-12-12 12:03

Kotekkom ,a przed ciążą nie wiedziałaś że masz tak dużą torbiel?No bo sama wiesz najlepszym wyjściem było usunięcie torbieli przed planowaną ciążą.Pierwsze pewnie zalecili by kurację farmakologiczną jakby nie poskutkowało to laparoskop lub cięcie.Torbiel niesie za sobą ryzyko no ale juz musztarda po obiedzie więc zostaje tylko życzyć Tobie szczęśliwego rozwiązania,Twoja ciąża jest już zaawansowana i dzidziuś jest już silny ,ale musisz monitorować na usg stan torbieli i jak tylko zaczniesz czuć coś niepokojącego natychmiast do szpitala.Czasami może ona pęknac i wtedy niesie za sobą pewne zagrożenie. Ja duzo mogę napisać na temat torbieli ,bo sama ją miałam i to 8cmx8cm,znam też osobiście dwa przypadki ciąż z torbielą ale w tej sytuacji nie chcę nic pisać więcej bo nie mozesz się denerwować.Napiszę Ci tylko ,że moją z uwagi na rozmiar nie chcieli usunąć laparoskopowo i miałam cięcie podobne jak do cesarki.Jak już urodzisz wpadnij tutaj wszystko Ci opiszę.