Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Objawy nadchodzącego porodu?

Data utworzenia : 2014-12-01 22:27 | Ostatni komentarz 2014-12-07 23:37

k.mlodozeniec93

11539 Odsłony
23 Komentarze

Witam, może któraś z Was miała podobne objawy. Jestem w połowie 35 tygodnia ciąży i od dwóch dni odczuwam co jakiś czas (zazwyczaj wieczorem) kołatanie serca-bardzo szybkie i silne bicie, ale kiedy zmierzę ciśnienie to wszystko jest w porządku- oraz uderzenia gorąca, że aż się czerwienię na twarzy. Przyjmuję tabletki dopochwowe i od tego samego momentu zaczęłam czuć, że w pochwie jest bardzo miękko. Już kiedyś pisałam, że od 30tc synek jest ułożony bardzo nisko i napiera główką na szyjkę. Często czuję kłucie w pochwie i pulsowanie w niej. Dodam, że ciąża jest zagrożona porodem przedwczesnym. Doczytałam się, że to mogą być właśnie pierwsze objawy nadchodzącego porodu. Czy może któraś z Was przechodziła przez coś podobnego? Bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ bardzo się martwię a kolejna wizyta dopiero 8 grudnia.

2014-12-02 13:21

Ja nie maiłam ciąży zagrożonej i nie miałam też kołatania serca, ale myślę, ze jeśli się niepokoisz, to lepiej poproś o wcześniejszą wizytę, albo jeśli masz wybraną położną już to z nią się skontaktuj i niech Cię ona uspokoi. Zrób KTG, napij się delikatnej ciepłej herbatki, oddychaj spokojnie. Ważne, żebyś zachowała spokój nawet kiedy przychodzą skurcze. Skurcze mogą być dosyć silne, skoro masz napięty brzuch. Ja miałam ten sam objaw - to taki stan, ze jeszcze nie straszono mnie przedwczesnym porodem ale tabletki brałam... Zapytaj położną lub lekarza czy możesz wykonywać jakieś bardzo delikatne ćwiczenia na rozluźnienie. Bądź też faktycznie przygotowana, że poród może się rozpocząć szybciej niż w terminie. Ale wszystko będzie dobrze :)

2014-12-02 13:11

Ja kołatanie serca w ciąży też miałam, ale nie był to objaw nadchodzącego porodu :) Przed porodem czułam bóle w dole brzucha jak przed okresem. No i miałam też różowe plamienia. Pierwsze plamienia zauważyłam w piątek o 6 rano, a w sobotę o 6.15 przyszła na świat nasza córeczka :) I ja również radzę, abyś pojechała na ktg. Po co się stresować :) Pozdrawiam i trzymam kciuki!

2014-12-02 11:01

Skurcze są regularne, ale tak jak pisałam jest ich około 6 na godzinę i przechodzą. Brzuch praktycznie cały czas mam napięty.

2014-12-02 09:47

Na początku spokojnie - 35 tc to jeszcze wcześniak, ale na tyle duży, że już sobie poradzi. Twój stan może wynikać ze stresu i napięcia. Skurcze o których mówisz to pewnie skurcze przepowiadające - macica ćwiczy, ale to nie znaczy, że zaraz będzie poród - to może potrwać jeszcze kilka tygodni. Ale... jeśli cokolwiek Cię niepokoi - to najbardziej uspokoi Cię wizyta u ginekologa - pojedź do szpitala, niech zbadają czy nic się nie dzieje.

2014-12-02 09:39

To kołatanie serca i uderzenia gorąca, jeśli tętno jest ok to może być atak paniki (pewnie stresujesz się, żeby z ciążą było wszystko ok tym bardziej , że jest zagrożona) ja też przyjmowałam leki dopochwowe podtrzymujące ciążę i również miałam takie dziwne odczucia w pochwie.. brzuch zaczął mi się bardzo szybko napinać i odczuwałam też skurcze jednak nieregularne.. położna w szpitalu powiedziała mi, że przy pierwszej ciąży by rozpoznać że to już i czas jechać do szpitala trzeba liczyć skurcze, wygląda to tak: 1) I ciąża skurcze co 5 minut przez ok 1-2 godzin ( jeśli czas się skraca to ruszamy pędem) mi kazali po godzinie skurczy wziąć nospę i jeśli skurcze nie minęly to jechać do szpitala i tak też zrobiłam :) 2) II i więcej ciąża skurcze co 10 min lecimy do szpitala :) oczywiście każda ciąża jest indywidualnością.. jednak w moim przypadku sprawdziły się te wskazówki :) Myślę tak samo jak Carien czyli jeśli bardzo Cię to niepokoi to jedź na ktg.. bo mama spokojna to dzidzia zdrowsza :* Powodzenia

2014-12-01 23:20

a czy skurcze są regularne? Brzuch się napina? Co do kołotania serca i "miekkiej" pochwy to nie słyszałam aby to były objawy ciąży. Ja osobiście takich objawów nie miałam. Jeżeli mocno się martwisz to pojedź do szpitala chociaż na ktg? To już 35 tydz. ciąży więc musisz być nastawiona na wszystko ;)

2014-12-01 22:30

Dodam, że pojawiają się silne skurcze 3-6 razy w ciągu godziny od kilku dni, ale po chwili przechodzą.