Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Dziecko ułożone poprzecznie

Data utworzenia : 2014-10-29 11:32 | Ostatni komentarz 2014-12-07 21:55

ilaila6

6489 Odsłony
14 Komentarze

Witam.... Jestem po wizycie u ginekologa...i mam wielkie oczy. Nastawiłam się na poród naturalny okazuje się, że moje maleństwo od 22 tygodnia jest ułożone poprzecznie, a jestem w 35 tygodniu ciąży i podobno już jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że się odwróci i czeka mnie cesarskie cięcie :-( czy ktoś był w takiej sytuacji??? Proszę o info...

2014-12-07 21:55

Ja znam przypadek ze dziecko sie obrocilo samo w 39 tygodnu wiec jednak sie da:) I znam rowniez taki, jednej znajomej ktora mieszka na wyspach, gdzie lekarz probowal obrocic dzieco ale sie nie udalo i byla cesarka. Ja na to obracanie raczej tez bym sie nie zgodzila, wydaje mi sie ze to dziwna metoda i troche niebezpieczna. Cearka nie jest taka zla, jak musi byc to musi:)

2014-12-05 13:48

Moja znajoma miała podobną sytuację, ale pod koniec ciąży dzięki ćwiczeniom dziecko zmieniło położenie :-) Twój maluszek ma jeszcze czas i może się okazać, że do porodu będzie już ułożony główką w dół :-) nie ma się co martwić na zapas :-) Ważne żeby maluch dobrze się rozwijał :-)

2014-10-30 17:58

Ćwiczę i tym żyję, mam nadzieję, że będzie dobrze:-) Odezwę się po wizycie :-)Pa

2014-10-30 12:18

ilaila6 spokojnie najważniejsze to się teraz nie stresować bo stres może zrobic więcej szkody niż dobrego .A teraz to co najważniejsze dla Was to spokój i jeszcze raz spokój więc dbaj o siebie ćwicz i bądź dobrej myśli że jednak będzie ok i maluch się przekręci a jak nie to i tak będzie dobrze lekarze o Was zadbają

2014-10-29 17:47

Dziękuję dziewczyny za wsparcie i za rady, za ćwiczenia się biorę już od dziś :-) Wy jesteście bardziej doświadczone, bo już to wszystko przechodziłyście i dałyście radę :-) To moje pierwsze dziecko, więc z jednej strony strach ma wielkie oczy, a z drugiej nie wiem co mnie czeka i tysiące obaw .....

2014-10-29 16:40

Zosiu masz racje lepiej zrobić wszystko co można niż potem mieć wyrzuty że coś się zaniedbało. Ale faktycznie cesarka to nie koniec świata , pół roku temu miałam i jest ok choć nie było kolorowo dla dziecka zniesiesz każdy ból. Ale spokojnie może maluszek jeszcze zrobi psikusa i się obróci

2014-10-29 16:35

ilaila cesarka nie jest taka zła, fakt że dłużej sie dochodzi do siebie ale wstajesz po 12 godzinach najgorsze 2 pierwsze doby. Ja od razu miałam przy sobie jedno dziecko i dałam radę także naprawdę jest ok :) 3mam kciuki za Ciebie i Twoje maleństwo

2014-10-29 16:27

Dziewczyny, ja absolutnie nie mówię, że za wszelką cenę odwracać dzidziusia. Oczywiście, że tylko u fachowca i w ostateczności. Poza tym cesarka to nie koniec świata. Ale ćwiczenia nadal gorąco polecam, bo nie zaszkodzą, a będziesz czuła, że zrobiłaś wszystko co mogłaś...