Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

problemy po porodzie.

Data utworzenia : 2014-10-08 12:24 | Ostatni komentarz 2014-10-18 21:51

D.Sypianska

7074 Odsłony
51 Komentarze

Witam drogie mamy! Mam problem ponieważ jestem po porodzie 5 miesięcy i strasznie boję się chodzić do ginekologa po cesarce. Byłam raz na kontroli (badanie bolało) okazało się, ze mam nadzerke oraz wywiniecie błony macicy. Jak usłyszałam co lekarz będzie mi robił na następnej wizycie to nie poszłam. Od niedawna boli mnie brzuch. Czy może któraś miała podobną sytuację i opowie co miała robione i czy boli? Bo strasznie się boję pójść do lekarza. Chodź wiem,że powinnam.

2014-10-10 19:12

Nadżerka jest stanem PATOLOGICZNYM,nie jest żadnym normalnym stanem fizjologicznym !Mogą wywołać ją czynniki fizjologiczne takie jak np ciąża To nie jest tak do końca,że wszystkie nadżerki sa kierowane na wypalanie i wymrażanie lekarz przecież w trakcie badania ocenia jej stan i podejmuje decyzje czy trzeba coś z nią robić czy jest na tyle mała ze można ją obserwować.Dużo mówi też badanie cytologiczne,Może faktycznie niektórzy lekarze podejmują decyzję za szybko,ale na pewno nie wszyscy.Ja miałam już malutką nadżerkę przed ciążą i nie robiliśmy z nią nic bo czasem po ciąży nadżerki znikają.Moja po ciąży nie straciła sie natomiast jakis czas po porodzie była już znacznych rozmiarów więc lekarz podjął decyzję że trzeba ją usunąc.Moim zdaniem to była słuszna decyzja bo moze tak być że nadżerka doprowadzi do raka szyjki macicy.Wypalił mi ją w swoim prywatnym gabinecie i nie wzbogacił się bo nic nie płaciłam .Oczywiście decyzja zawsze należy do pacjentki,a w razie gdy nadżerka zostaje nalezy bardzo systematycznie ją kontrolować by potem nie było za późno,BO NIESTETY TO ŻE ZA PÓŹNO WYKRYTA NADŻERKA MOŻE PROWADZIĆ DO RAKA SZYJKI MACIY TO SIĘ NIE ZMIENIŁO.Niestety wiem jak rzadko niektóre kobiety chodzą do ginekologa.

2014-10-10 18:32

Ponieważ teraz się okazało (wow), ze nadżerka (szczególnie w okresie ciąży i po) jest NORMALNYM stanem fizjologicznym i chyba tyko w krajach bloku wschodniego stosuje się wypalanie..to może zrobić więcej złego niż dobrego a poza tym dla większości lekarzy nadżerka to nadżerka a tu się okazuje, ze jest kilka odmian. Każdą można leczyć w inny sposób a tutaj jedynym lekarstwem jest wypalanie lub wymrażanie.. Poza tym nadżerkę powodują rożne choroby, zmiany hormonalne, wirusy itd.. Tutaj tylko się wypala zamiast zastanowić się dlaczego ona eis pojawiła a po wypalance pojawia się znowu.. Czy lekarz zrobił wymazy na chlamydię, rzeżączkę, waginozę bakteryjną czy syfilis?

2014-10-10 16:23

Ja miałam wypalaną. I też właśnie nie wiem dlaczego tak nie powinno się robić?

2014-10-10 15:56

Moja mama miałą wypalaną nadżerkę.. teraz też się wymraża.. Kinga,dlaczego uważasz,ze nie powinno się wypalać? sama jestem ciekawa :)

2014-10-10 14:41

Zawsze można zaczerpnąć porady innego lekarza.

2014-10-10 14:34

a ja uwazam że jeśli lekarz zalecił wypalanie nadżerki to tak trzeba zrobić K. Czerska napisz dlaczego sądzisz że nie wypala się nadżerki ?

2014-10-10 14:30

No lekarz proponowal wypalAnie. K.Czerska dlaczego nie ma wypalac?

2014-10-10 11:19

Tylko nie daj sobie wypalać tej nadżerki! Niech Ci powie czy to nadżerka właściwa czy np. nadżerka rzekoma..