Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

Toksoplazmoza ciężarnych

Data utworzenia : 2013-02-21 00:46 | Ostatni komentarz 2016-10-23 14:48

burek1234

14397 Odsłony
99 Komentarze

Chciałam poruszyć temat rzecz biorąc dość często poruszany przez kobiety w ciąży mianowicie każda z nas na początku ciąży wykonywała (powinna) badania na obecność toksoplazmozy u niektórych mogło być wszystko ok u innych być może nie do końca. Sama miałam ten problem oba czynniki wyszły dodatnio i obalam mit że kot jest główną przyczyną tzn nie trzeba futrzaka wyganiać z domu od razu do zarażenie może dojść na przykładzie łańcucha pokarmowego czyli np: kotek osika trawkę potem tą trawkę zje krówka a my zjemy z niej mięsko. Toksoplazmozę ciężarnych można a wręcz trzeba leczyć aby nie odbiło się to na naszym maluszku ponieważ skutkami mogą być wady rozwojowe a nawet śmierć płodu. Także nie lekceważmy drogie mamy jakże tych ważnych badań z nadzieją ze ta choroba nas nie dotyczy ponieważ zazwyczaj jest ona bez objawowa.

2013-02-21 15:00

Moje wyniki IgG-ilościowo 127,1 IgM jakościowo 0,64 , dostałam skierowanie na oddział zakażny w sumie do tej pory nie wiem po co ,bo drugi ginek do którego poszłam powiedział ,że wszystko ok jest. Na izbie przyjęć też odesłali mnie do domu.Mam świadomość czym grozi toksoplazmoza dziecku. Wodogłowie , niedowidzenie, niedosłuch lub całkowita utrata ich to tylko niektóre z powikłań.Najadłam się strachu ,gdy otrzymałam skierowanie.

2013-02-21 11:18

monika_b zarówno z kałem jak i z moczem ale nie zawsze to kot jest żródłem zakażenia tak mówił mi ginekolog poza-tym zwierzęta też można na to paskudztwo zbadać i co ważne prze leczyć a nie trzeba się go pozbywać od razu z domu. Toksoplazmoza może być też zarówno w kale ptaków !

2013-02-21 06:57

burek1234, kot jest żywicielem ostatecznym pierwotniaka.W oraganiźmie kota dochodzi do przekształcenia komórek w syspecjalizowane komórki rozrodcze, które najpierw tworzą zygote a potem oocystę, która (UWAGA!!!) jest wydalana organizm kota Z KAŁEM a nie z moczem.