Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Zioła w ciąży i po porodzie

Data utworzenia : 2014-09-24 12:16 | Ostatni komentarz 2017-09-02 08:43

Zofia-1985

12312 Odsłony
40 Komentarze

Witam, kiedy zachodzimy w ciążę, czy to planowaną czy nie i zdajemy sobie sprawę z nowego życia rozwijającego się pod naszym sercem uświadamiamy sobie, że nasz organizm funkcjonuje dla dwojga. Oznacza to, że musimy dostosować się do nowej sytuacji i uważać co dostarczamy. Oczywiste używki odstawiamy, ale jest kilka rzeczy, o których możemy nie wiedzieć, a mogą być niepożądane w skutkach. W innych wątkach poruszono kwestię witamin: są one potrzebne dla właściwego rozwoju, ale jeśli lekarz nie zaleci nam suplementacji warto uważać i nie brać tabletek na własna rękę, bo ich nadmiar może zaszkodzić równie mocno jak niedobór. Dla przykładu - powinniśmy się wystrzegać wit. A, która jest w wielu kremach,sokach sklepowych i w marchwi oraz wielu innych produktach. Jednak chciałam zwrócić szczególną uwagę na zioła w ciąży i po porodzie. Szałwia - tego co wiem należy się wystrzegać, bo ma skutki poronne. Pokrzywa - po porodzie w trakcie laktacji jest nie wskazana ze względu na powstrzymywanie laktacji. Rumianek - można stosować wewnętrznie i zewnętrznie - o ile nie mamy uczulenia. Sprawdzi się również dla dziecka, do przemywania buzi i pupy (znów - o ile nie występuje alergia). Melisa - w ciąży i po porodzie działa uspokajająco i relaksująco. Czy znacie jakieś inne zioła lecznicze i pomocne lub negatywne w skutkach? Podzielcie się opinią.

2014-09-25 10:59

Nie no ja nie mowie o piciu ziolek poronnych, tylko bardziej sie odnioslam do tej szalwii do plukania ust, czy rozmarynu w malej ilosci do jakiejs potrawy, ja nawet nie wiedzialam ze ma jakies negatywne dzialanie i nie do konca w to wierze:) Tak samo aloes, pilam w ciazy i przy karmieniu rowniez.

2014-09-25 00:07

Aniami nie do końca się z Tobą zgadzam. A jeśli któryś organizm będzie wrażliwy na działanie ziół i innych elementów i nastąpi niepożądana reakcja?? Lepiej się powstrzymać, a już zwłaszcza poronnymi i nie pić/jeść przez ten czas...

2014-09-24 21:39

Dokladnie, ja pilam szalwie gdy odstawialam corke od piersi. A tak to stosowalam rozne ziola w ciazy ale po trochu, i nic sie nie dzialo. Pamietajmy ze w malych ilosciach raczej nic nie zaszkodzi.

2014-09-24 20:35

W ciąży nie powinno się stosować też tymianku, bo może wywoływać skurcze. O czym dowiedziałam się pod koniec ciąży, a na samym początku jak byłam przeziębiona to piłam herbatkę z tymiankiem (odkaża gardło), ale na szczęście nic się nie stało.

2014-09-24 15:18

Szałwie można stosować do płukania jamy ustnej, jednak nie należy jej pić, ponieważ jest to złe ziółko, którego nie należy stosować w ciąży. Ale jeśli chcemy zatrzymać proces laktacji po urodzeniu pociechy to jak najbardziej zalecam jej stosowanie. u mnie pomogła w ciągu trzech dni! Więc można sobie zobrazować jak może mieć silne działanie!

2014-09-24 15:08

Nie należy: stosować - hibiskusa (patrzmy czy nie zawiera się w mieszance herbatki owocowej jaką pijemy!) -rozmarynu -o dziwo aloesa -dziurawca. -Liści malin wystrzegamy się w pierwszych 2 trymestrach, natomiast możemy je stosować od 36 tc na wzmocnienie mięśni macicy i pobudzeni elaktacji. Z szałwią zaś słyszałam odwrotnie, nie zagraża ciąży, zresztą sama stosuję do płukania dziąseł i nic złego się nie dzieje. Można: - używać koperek w róznych postaciach -popijać meliskę na złagodzenie mdłości i spokojny sen. -stosowac mniszek lekarski wspomagający trawienie - przy zagrożonej ciąży warto popijać napar z nagietka, gdyż zmniejsza prawdopodobieństwo poronienie

2014-09-24 13:14

Witam, jako edit: w wątku napisałam o pokrzywie - oczywiście chodzi o miętę...

2014-09-24 12:23

Znalazłam bardzo fajne artykuły na temat ziół w ciąży : http://m.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/ciaza/ziola-w-ciazy-jakie-ziola-sa-bezpieczne-w-ciazy_41087.html , http://parenting.pl/portal/ziola-w-ciazy , http://www.babyboom.pl/ciaza/zdrowie_w_ciazy/jakich_ziol_przypraw_i_witamin_nalezy_unikac_w_czasie_ciazy.html