Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Ciepłe oklady

Data utworzenia : 2014-09-05 12:06 | Ostatni komentarz 2021-04-14 12:19

SamantKa

18271 Odsłony
15 Komentarze

Czy w ciąży można stosować ciepłe okłady na brzuch? Mam problemy z pęcherzem i bolesna blizna, po poprzedniej cesarce - wyczytałam, że mogę na te przypadłości stosować miejscowe, ciepłe okłady z termoforu czy chocby ręcznika nasączonego gorąca woda, jednakże - czy aby na pewno mogę takiego okłady robić w ciąży? Ciepłe kąpiele nie są wskazane, bo mogą przyspieszyć akcje porodowa i jestem w kropce - stosować czy nie?

2014-09-06 12:23

Jak najbardziej nie powinnaś robić ciepłych okładów. Już zbyt ciepła kąpiel nie jest polecana w ciąży, a co dopiero miejscowe dogrzewanie brzucha. Najlepiej zgłoś się do lekarza, a póki co możesz pić sok z żurawiny, to powinno pomóc na pęcherz, a dzidziusiowi nie zaszkodzi :)

2014-09-05 21:11

Popieram dziewczyny ja także odradzam ciepłe okłady , ciąża ciąży nie równa ale ciepło może spowodować krwawienie i skurcze . Na problemy z pęcherzem to polecam żurawinę a na jeśli chodzi o dolegliwości powiązane z blizną i zrostami to musze ci powiedzieć że ja miałam to samo ,,kłopoty z pęcherzem miałam właśnie przez żle zszytą ranę , Chodziłam siusiać kilka razy w nocy i nic mi nie pomagało ,, ani okłady ani tabletki ani żurawina , W czasie trwania mojej drugiej ciąży problem się jeszcze tylko nasilił ale teraz najlepsze ,, lekarstwem na ten problem był drugi poród kończący się cc , Drugie cięcie jest zawsze na miejscu pierwszej blizny ,,tym razem zszycie było dobrze wykonane , Nie szyli mnie w pośpiechu na odczepnego ,, teraz mam bliznę ładniejszą i mniejszą niż wcześniej a problem z pęcherzem zniknął , Samantko jesteś w drugiej ciąży a wiadomo ,że stan błogosławiony popędza siusianie i niestety w tym przypadku okłady nie pomogą .

2014-09-05 21:09

Witaj Samantka, niestety nie wolno stosować ciepłych okładów używając np termofora na brzusio. Jeżeli masz problemy z pęcherzem zgłoś to lekarzowi, powinien przepisać lek, mogło się pojawić jakieś zapalenie. Blizna po przebytej opcji jaką jest cięcie cesarskie niestety może dawać dolegliwości bólowe, jeżeli będą się nasilać również zgłoś to lekarzowi.

2014-09-05 19:56

SamantKa lepiej nie rób ciepłych okładów. To może jeszcze pogorszyć sprawę bo mogą pojawić się krwawienia.

2014-09-05 16:48

Samantka ja bym Ci odradzała ciepłych okładów.. tak na logikę, ciepło wzmaga krwawienie przy okresie, rozpulchnia macicę i w ciązy też może do tego doprowadzić, co zaś może wywołać krwawienie.. a jeszcze jak Ty na poczatku miałaś boleści... chyba za duże ryzyko...

2014-09-05 13:15

Samantka ja miałam zapalenie nerkek w 1 trymestrze ciąży i zrobiłam okład z termoforu jak powiedziałam o tym lekarzowi to bardzo się wkurzył powiedział że nie można dogrzewać żeby krwawienia nie dostać

2014-09-05 13:06

No właśnie wydaje mi się, że nie można stosować ciepłych okładów na brzuch w ciąży no chyba, że okład nie będzie miał więcej niż 38 stopni. Cieplejsze okłady mogą powodować odklejanie się łożyska (tak czytałam)