Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2259 Wątki)

Pas ciażowy

Data utworzenia : 2014-06-30 22:28 | Ostatni komentarz 2014-07-01 17:49

Mama trojaczków

3767 Odsłony
13 Komentarze

Zastanawiam się nad kupieniem pasa ciążowego. Czytałam, ze znakomicie odciąża kręgosłup i przynosi ulgę. Czy ktoś używał pasa i ma swoje zdanie na ten temat. Jestem ciekawa Waszej opinii!

2014-07-01 17:49

Z własnego doświadczenia wiem, że taki pas to świetna sprawa. Kręgosłup jest częściowo odciążony, a tym samym mniej, a nawet w ogóle nie boli. Na rynku jest ich wiele, dlatego przed kupnem warto zapytać znajomych, bądź też poczytać opinie w internecie. Pamiętaj nie zawsze tani znaczy dobry... :/

2014-07-01 17:31

Chciałam zafundowac sobie taki pas z uwagi na okropne bole kregoslupa i zeber zwlaszcza teraz w 3 trymestrze. Jednak sklanialabym sie ku temu by zakupic sobie dla odciążenia kręgosłupa i miednicy pas ortopedyczny, ktory jest typowy dla osob z przeciążeniem mięśni pleców, brzucha.

2014-07-01 16:47

Pasy owzem są, ale ponoć rozleniwiają mięśnie i później gorzej się wraca do formy. Ja nosiłam taki pas tylko wtedy kiedy ubierałam dopasowaną kieckę żeby mi boczków nie było widać bo oprócz podtrzymywania brzucha ładnie opinał boki. Ale może Tobie Mamo Trojaczków faktycznie by pomógł bo nosić 3 dzieci a jedno to znaczna różnica.

2014-07-01 15:30

Ja również nie słyszałam o takim pasie jedynie o pasie poporodowym, o którym słyszałam, że ściąga skórę i zdecydowanie skóra wraca szybciej do porzedniego stanu... Ja już sobie pas taki kupiłam, zobaczymy czy mi też pomoże.

2014-07-01 13:59

Mnie na szczęście nic nie bolało, ale przy ciąży mnogiej może bardzo pomoc

2014-07-01 13:13

Mi się ten temat obił o uszy, właśnie w kontekście mam wieloraczków. Mnie kręgosłup się daje we znaki wiec co dopiero przy potrójnym obciążeniu.. żeby sobie pomóc a nie zaszkodzić, może dobrze by było skonsultować się że swoim lekarzem prowadzącym i ortopeda?

2014-07-01 10:32

Zastanawiałam się w ciąży czy kupić pas, ale w rezultacie nie kupiłam. Czytałam wiele opinii na temat pasów i muszę przyznać że są różne, jedni są zwolennikami inni przeciwnikami pasa w ciąży. Przed zakupem takiego pasa warto się zastanowić czy ma on nam pomóc w codziennym wykonywaniu prac czy raczej być pomocny przy bólach kręgosłupa. Jeśli ma być to pas który będzie odciążał nasz kręgosłup i przynosił ulgę w bólu to powinien być on ortopedyczny. Przy bólach kręgosłupa można zastosować KINESIOTAPING czyli odpowiednio przyklejane plastry

2014-07-01 09:32

Ją też nie słyszałam o czymś takim. Czy to nie ściska za bardzo brzucha ?