Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Pomyłka lekarza w rozpoznaniu płci u dziecka- zdarzają się jeszcze?

Data utworzenia : 2014-06-27 10:49 | Ostatni komentarz 2016-11-28 20:39

Patrycja-1989

105921 Odsłony
638 Komentarze

Zdarzyła się Wam albo komuś z Waszej rodziny/ znajomych w ostatnich kilku latach pomyłka lekarza ginekologa w rozpoznawaniu płci u dziecka? Wczoraj kilka razy słyszałam od znajomych o pomyłkach lekarzy w rozpoznawaniu płci w ostatnim czasie. Przez caly wieczor zastanawiałam sie nad tym i nie dawalo mi to spokoju. U nas lekarz dosc wczesniej rozpoznal plec naszego malenstwa- chlopczyk i za kazdym razem podczas badania ja potwierdza. W obecnych czasach sprzety do wykonywania USG są na duzo wyzszym poziomie niz bylo to kiedys, dlatego dziwie sie tym pomylkom. Co Wy o tym sadzicie?

2014-06-27 11:53

Ja też słyszałam o kilku pomyłkach tego typu ostatnio, ale wszystko to historie zasłyszane, tudzież znajomi znajomych, więc i ciężko o weryfikację ;) chociaż najbardziej hardcorową opowieść mówiła mi położna na ostatnim KTG. Podobno dzień wcześniej przyjmowała poród rodzinny i tata "zaniemógł" na II fazie porodu i wyszedł na chwilę. jak wrócił, dziecko było już na świecie i położna mu mówi że gratuluję zdrowej córki, a on na to, że on nie ma córki, on miał mieć syna i to nie jego dziecko i zaczął się awanturować ;) wezwano ochronę aż, i dopiero żona mu wytłumaczyła, że przecież ona tu była cały czas i nikt im dziecka nie podmienił ;) ze to była pomyłka USG ;) podobno dziewczynka miała bardzo krótką pępowinę, która układała jej się cały czas między nóżkami...

2014-06-27 11:52

Ja spodziewam się córki, ale cały czas mam z tyłu głowy, że może to jednak będzie chłopiec. Nie ufam w 100% wszystkim badaniom :P. Dlatego, kiedy kupuję coś dziecku, chyba podświadomie unikam różu :D Nie znam osobiście nikogo, u kogo okazało się przy porodzie albo tuż przed, że jednak będzie inna płeć, ale mimo wszystko często się o tym słyszy ;). Kiedy w 20 tygodniu lekarz oznajmił mi, że będzie córeczka, pytałam go kilka razy, czy to na pewno córka. Na filmie z usg widać nawet moment, w którym zaznacza nam, że to na pewno dziewczynka, ale od tamtej pory nie miałam usg, dopiero będę mieć w 32 tygodniu (to normalne (?), bo u lekarza jestem co 3-4 tygodnie) i czuję stres ;)

2014-06-27 11:12

Rodzice na pewno byli zaskoczeni i moze nawet rozczarowani. Ja na ich miejscu bym byla na pewno.

2014-06-27 11:11

Oj zdarzają się... Mi do końca mówiono ze bd dziewczynka. Kilka min przed CC lekarz w szpitalu zrobił mi jeszcze raz USG żeby sprawdzić czy maly nie odwrócił się główka w dół ale nic nie mówił... Potem przeszłam na fotel do zwykłego badania i padły takie słowa do pielegniarki: Ty Bożena wiesz co teraz robię? Właśnie smyram go po jajkach" no i śmiech... Mój kuzyn z kolei do końca myślał ze bd miał córkę. Przy porodzie wyciągają dziecko a on na to ,, o Kurde jaja" no i z małej Zosi wyszedł Fabian :) z kolei gin do którego chodzi moja siostra specjalnie wprowadza w błąd swoje pacjentki, nie wiem dlaczego...

2014-06-27 11:11

Pomyłki się zdarzają. Podobno częściej bywa, że czekamy na Dziewczynkę, a rodzi się Chłopiec. Mimo tego, że sprzęt do USG i innych badań, jest coraz bardziej dokładny i nowoczesny, trzeba wziąć pod uwagę, że Mały Człowiek, się wierci, że nie zawsze chce \"współpracować\". Warto wybrać uniwersalną wyprawkę dla Malucha. Dziewczynka w niebieskim, będzie wyglądała nieźle, ale Chłopiec w różu... Same wiecie

2014-06-27 10:53

Tak ja w ub roku byłam świadkiem jak zamiast dziewczynki na świat przyszedł chłopczyk i maiał sporo różowych ciuszków na sobie i nikt temu biednemu tacie za nic nie chciał uwierzyć jak rozmawiał przez telefon że jednak jest chłopiec bo miała być dziewczynka i byli 4 razy na usg.