Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Pomyłka lekarza w rozpoznaniu płci u dziecka- zdarzają się jeszcze?

Data utworzenia : 2014-06-27 10:49 | Ostatni komentarz 2016-11-28 20:39

Patrycja-1989

105922 Odsłony
638 Komentarze

Zdarzyła się Wam albo komuś z Waszej rodziny/ znajomych w ostatnich kilku latach pomyłka lekarza ginekologa w rozpoznawaniu płci u dziecka? Wczoraj kilka razy słyszałam od znajomych o pomyłkach lekarzy w rozpoznawaniu płci w ostatnim czasie. Przez caly wieczor zastanawiałam sie nad tym i nie dawalo mi to spokoju. U nas lekarz dosc wczesniej rozpoznal plec naszego malenstwa- chlopczyk i za kazdym razem podczas badania ja potwierdza. W obecnych czasach sprzety do wykonywania USG są na duzo wyzszym poziomie niz bylo to kiedys, dlatego dziwie sie tym pomylkom. Co Wy o tym sadzicie?

2016-11-28 20:39

No wlasnie namawiam ją na zmiane lekarza, bo nawet dokladnego usg polowkowego nie miala, a prenatalne czesc jej zrobil a po czesc wyslala do szpitala. Ja tez nie wiem dlaeczego ona u niego jeszcze jest, ale jest decyzja. Ja bym juz dawno uciekala:)

2016-11-28 20:36

Trochę dziwne takie ciągle zmieniane zdanie. U nad asekuracyjnie mówiła "chyba" i "ale jeszcze mogę zmienić zdanie" i w pierwszej ciąży zmieniła w 24/25 tygodniu. :)

2016-11-28 20:29

Z tą wyprawką trzeba czekać kiedy nie zna się płci dziecka..ja przy córce tak właśnie miałam musiałam długo czekać a później miałam problemy aby sie ze wszystkim wyrobić ;-)

2016-11-28 20:00

Natka i Michasia nom tyle musiałam czekać, dlatego strasznie się niecierpliwiłam z zaczęciem szukania wyprawki:) jakieś kilka dni przed coś mnie tknęło w sklepie i zobaczyłam śliczny dziergany sweterek dla dziewczynki i wzięłam go pomyślałam, że jak będzie chłopak to skoro biały to też go ubiorę, ale jest córeczka i już nie raz ją ubrałam:) dla mnie byłoby to wkurzające jak lekarz co wizytę by zmieniał zdanie, Natka ja się dziwię że do tej pory twoja znajoma do takiego lekarza chodzi.

2016-11-28 19:58

W naszym przypadku z córcią od samego początku było mówione że będzie córeczka na każdym kolejnym USG słyszałam "córeczka"i tak też było :-)

2016-11-28 15:42

Przy tej ciąży od początku było "chyba dziewczynka" i tak też mówiliśmy, ja miałam przeczucie, że będzie na 100% dziewczynka i tak też będzie już w czwartek rano. Ale nie nastawialismy się na pewno dopóki nie potwierdzone było kolejnymi bułeczkami na usg, bo w pierwszej ciąży jak juz pisałam synek był do 24/25 tc "chyba dziewczynką"

2016-11-28 12:17

U nas tez, póki lekarz nie był w 100 procentach pewien jaka jest płeć to nie zgadywał i nic nie mówił. Kiedy dziecko dobrze sie ułożyło i był pewnien, wyedy powiedział nam ze będzie chłopiec

2016-11-28 11:55

Najgorsze jest właśnie takie zgadywanie lekarza..raz chłopiec, raz dziewczynka...dlatego u mnie kiedy lekarz nie był pewny co do płci mówił, ze dokładnie nie widzi i nie chce zgadywać i kiedy był pewny co widzi wtedy dopiero powiedział.