Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Do bardzo szczupłych ciężarnych / Czy kiedykolwiek w czasie ciąży ktoś dał ci do zrozumienia , że możesz ciepieć na anoreksję ??

Data utworzenia : 2014-06-25 08:28 | Ostatni komentarz 2017-12-14 13:14

Magdalenamsl

4293 Odsłony
34 Komentarze

Witam , Jestem bardzo drobną mamą i w czasie pierwszych miesięcy ciąży dodatkowo schudłam ,,, Przez wieczne wymioty w 4 miesiącu wyglądałam jak "chodząca reklama głodu ". Mimo późniejszego tycia wszystkie kg szły w brzuch , Nie raz spotkałam się z niemiłym komentarzem , że wyglądam jak anorektyczka w ciąży ... Słyszałam wcześniej o " Pregoreksji - Anoreksji ciężarnych ", ale będąc tak szczupłą jadłam za dwoje i do głowy by mi nie przyszło, odchudzanie ani wymioty na sile by utrzymać figurę ... ja wręcz chciałam tyć jak najwięcej ...Jadłam , jadłam a tu nic ... niektóre ciężarne podobno tak już mają i nie jest to od nich zależne. Czy są tu może mamy, które miały podobny problem ??? Słyszałam , że kobiety z anoreksją mają problem z zajściem w ciążę , i z utrzymaniem ciąży . A może są ,mamy cierpiące na anoreksję bądź pregoreksję i mogą się z nami podzielić swoimi doświadczeniami .

2017-12-14 13:14

Kinga słuszna uwaga. anoreksja to choroba psychiczna i tu tylko do psychiatry czy psychologa, a sama mała waga nie musi wskazywać na jakieś zaburzenia, choć niestety wielu ludzi tak często uważa. że jak kobieta taka chuda to na pewno się katuje i głodzi, żeby tak wyglądała..

2017-12-05 11:55

Należ zacząć od tego że niedowaga to nie anoreksja. Anoreksja to choroba psychiczna i mogą ją mieć także osoby otyłe. Pierwsza lepsza regułka w internecie mówi : "Anoreksja (jadłowstręt psychiczny) to poważna choroba, charakteryzująca się umyślną utratą masy ciała, która jest indukowana i utrwalana przez pacjenta." Jak ktoś ma niedowage ale nie uważa się za osobę grubą to nie ma anoreksji. Nie ważne czy w ciąży czy nie.

2017-12-05 11:50

42kg to faktycznie bardzo mało, ale co masz zrobić. Nic tylko się cieszyć z takiej przemiany materii. Bo już chyba lepiej tak niż w drugą stronę. Ja sama też jestem szczupła, w pierwszej ciąży przytyłam 10kg, teraz nieco więcej, bo już 11 kg, a jeszcze trochę do porodu zostało. Aczkolwiek mówienie tutaj o jakimś specjalnym odchudzaniu się czy anoreksji to trochę za dużo. Nie lubiłam tego typu komentarzy i uważam, że są one nie na miejscu po prostu.

2017-12-03 17:50

Mi wciąż mówili że celowo się głodze po to żeby nie przytyć. To oczywiście nie było prawdą ale wszyscy wiedzieli lepiej ode mnie. Koniec końców okazało się że miałam małowodzie.

2017-12-03 17:20

Aga to naprawdę jesteś drobniutka . Nie jedna osoba Ci pewnie zazdrości takiej figurki po ciąży . Mam koleżankę która w ciąży przytyła tylko 8 kg . Widocznie tylko tyle organizm potrzebował

2017-12-03 16:45

Agusia bo czasem taka nasza uroda jedne chca schudnac a nie moga a drugie daly by wszystko by trochę przytyć ;)) masz po prostu dobra przemianę materii i wogole....czego Ci zazdroszczę he he choć sama źle nie wyglądam 167cm i 52 kg było przed ciążą. Teraz zapewne ciut więcej - jestem już pół roku po porodzie ale się nie wazylam jeszcze he he

2017-12-03 11:44

Cieszę sie ze nie jedna jedyna jestem filigranowa mamusią.W pierwszej ciazy wazylam przed porodem 42 kg przytylam do 54 a przy drugiej podobnie.Jestem 4 miesiace po porodzie a juz tak dużo schudlam i waze 44 kg a tak bardzo bym chciała bym troszkę grubsza i przytyc.Staram sie duzo jesc ale to nic nie daje :-( Jak ktos nieraz widzi ze mam dwojke dzieci to się dziwią gdzie je pomiescilam.Na to chyba nie ma reguly moglam sie nacieszyc wagą jak byłam w ciąży: -) Ale cieszmy sie mamusie,małe jest piękne ;-)

2014-06-27 10:30

Ewcia aż tak drobna to nie jestem ale mam koleżanke która waży 42 kg ale ma 165 cm i ona wygląda już chudo ale się tym za bardzo nie przejmuje i tyle. Ma już 3 synków i po żadnej ciąży jej nic nie zostało a nawet ubyło