Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Tachykardia (częstoskurcz) w ciąży.. czy ktoś się z tym spotkał?

Data utworzenia : 2014-06-23 14:27 | Ostatni komentarz 2015-02-16 20:27

konto usunięte

9521 Odsłony
22 Komentarze

Dzisiaj byłam u lekarza od nadciśnienia tętniczego,jutro idę do kardiologa.. ten lekarz z dzisiaj stwierdził,że to u mnie prawdopodobnie silna tachykardia.. czy któraś z Was się z czymś takim spotkała w ciąży?? mam nadzieję,ze jeśli mam to rzeczywiście,to i tak będę mogła rodzić siłami natury.. Nie mogłam znaleźć takiego wątku,dlatego założyłam ten.. może dowiem się od Was czegoś ciekawego w tym temacie?

2015-02-16 20:27

Kurcze to trochę jak u mnie Kamila. Też miałam zawsze niskie ciśnienie, podnosiłam je sobie kawą, aktywnością fizyczną i od razu sie nieźle czułam. Teraz mam wrażenie, że to moje tętno jest coraz wyższe. Na prawdę przekonałam się by pójść do lekarza.

2015-02-16 19:28

Jestem w 28tygodniu ciąży i tydzień temu lekarz rozpoznał u mnie tachykardię, miałam puls 120 i zalecił Magne B6, bo stwierdził że może to być od niedoboru magnezu, jednak zamiast się poprawiać to się pogorszyło, bo teraz mój puls wynosi 140 i zalecił mi Isoptin, zrobili mi też EKG i diagnoza się potwierdziła wyszło niepoprawne, od dzisiaj będę prała Isoptin i mam nadzieję że pomoże, ciśnienie zawsze miałam niskie przed ciążą a teraz też zaczyna poskakiwać do 130/80 a dla mnie to już dużo.

2015-02-16 16:46

Ja mam na co dzień bardzo wysoki puls ok 110-115 w spoczynku, przed ciążą byłam u kardiologa zrobiłam wszystkie badania i lekarz stwierdził, że taka moja uroda. Teraz w ciąży mój puls się uspokoił i wynosi ok 80-100. Na pewno musisz iść na badania, fajnie jakby ci zrobili Holtera.

2015-02-16 13:01

Nie wiem na prawdę z czym to jest związane - w sumie jego aktywność mogłaby się "przerzucać" na Twoje tętno, bo to ten sam obieg krwi.. Zresztą obieg krwi w ciąży jest mega skomplikowany, wiec warto konsultować wszelkie problemy z lekarzem a nawet lekarzami. Po ciąży tez nie jest łatwo unormowac problemy krążeniowe, bo dochodzi krwawienie dlatego dobrze jest wciąż być w kontakcie z lekarzem i samemu monitorować swój stan.

2015-02-16 12:02

SamantKa - Serio , czasem czuję jak mnie rozsadza.. I Zauwązyłam też że zaczyna mi się ta "dychawka" bo tak to określam, jak się mały obudzi .. Myślisz, że może to być połączone z jego aktywnością w brzuszku? Mam wrażenie, że jak on się budzi to mi się zaczyna robić własnie tak duszno, tak szybko mi serducho bije i w ogóle. Przestraszyłam się SamantKa- Dziś już mam przychodnię zamkniętą, ale podejdę do rodzinnego i poproszę o skierowanie na badanie do kardiologa. na prawdę się zmartwiłam. Bo myślałam, że to taki urok ciaży i tak musi być. tak mi również powiedział lekarz i powiedział, że ciśnienie mam ok. Lepiej niskie niż wysokie. To się z nim zgadzam. Ale tak strasznie mi dokucza to tętno wysokie..

2015-02-15 18:24

Joasia Ty to masz wysokie to tętno.. Kurcze ale na prawdę lekarz na to nic? Tętno powyżej 100 powinno być na bieżąco monitorowane i dobrze się prócz ginekologa skonsultować je u kardiologa..

2015-02-14 23:02

Ja tak mam... wlasnie niskie cisnienie i wysokie tetno. Mi juz przy niskim cisnieniu przeszkadza tetno kolo 11O uderzen na minute. Czuje sie wtedy fatalnie. Zdarza mi sie to okolo 6-7 razy dziennie. Wcale nie musze biegac. Czasem zwyczajnie siedze i nale takie cos mi sie dziej zauwazylam ze mi sie tetno zwieksza z kazdym tygodniem nie o wiele ale jednak. Mowilam o tym lekarzowi. Powiedzial ze taki urok ciazy. Ze mam dwa razy tyle krwi i musi wszystko dwa razy. Mocniej. I szybciej pracowac. Nic nie wspominal mi o Tachykardii. Juz sie przyzwyczailam do tego... tak musi byc i juz...

2014-06-30 13:04

No,niestety,u nas takie są realia,co jest bardzo przykre! bo prawda jest taka,że zagrożenie istnieje wtedy nie dla jednej osoby,ale dla dwóch! no ale przecież co tam! rząd się trzęsie,żeby dzieci rodzić,bo niż demograficzny,ale nie dość,ze finansowo człowiek ledwo daje radę to jeszcze zdrowotnie na nas brzydko mówiąc nasrają! tak więc tylko dzieci rodzić ale czy zdrowe,to już nikogo nie obchodzi!!!!!