Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Małowodzie

Data utworzenia : 2014-06-23 12:49 | Ostatni komentarz 2017-12-14 14:28

Barbara.Welna

19122 Odsłony
22 Komentarze

Witam, czy któraś z was miała w ciąży małowodzie? w którym tyg zostało wykryte? jaki był indeks AFI i jakie zalecenia? czy ciąża została wcześniej ukończona? Jestem w 34/35 tyg ciaży, do 30 tyg wszystko było ok jeżeli chodzi o poziom wód, jednak po 30 tyg zaczął spadać. AFI różnie, raz 5 (dolna granica normy) potem 6.5, 6.7 potem znowu 5.. mam dużo pić jednak widzę że brzuszek jest mały, do tego bardzo intensywnie czuje ruchy dziecka, Brzuch podczas aktywności małego cały sie zniekształca, łatwo dojrzeć poszczególne części ciała malucha. Czy któraś z mam ma podobnie?

2014-06-23 14:40

Zalecenia to picie wody, i leżenie w domu żeby nie pocić sie na słońcu czy podczas wysiłku. Teorie i artykuły znam na pamięć a to tylko wzmaga moje zaniepokojenie, dlatego licze na to ze teoria często mija się z praktyką i czekam na wpisy mam które mnie trochę uspokoją :) które mimo stwierdzonego małowodzia urodziły piękne zdrowe dzieci :)

2014-06-23 14:21

Ja miałam malowodzie od 20 tyg ciąży do końca... Nie pamiętam jak to było z AFI ale trochę poniżej normy. Również musiałam dużo pic najlepiej szklankę wody co 1 h.... Tak też robiłam a wód nie przybywało zbyt wiele. Przez co mały nie miał miejsca żeby się obkręcić główka w dół i w 40 tyg zostałam umówioną na CC...

2014-06-23 14:14

I tak jak napisała Anita przy każdym najmniejszym niepokoju z Twojej strony pędź do lekarza to na pewno nie zaszkodzi a będziesz miała pewność że dzieciątku nic nie jest. I dbaj o siebie i głowa do góry.

2014-06-23 13:19

Wody płodowe są m.in. po to, aby ochraniały Naszego maluszka w brzuszku przed np. wstrząsami, uderzeniem itp. Bardzo ważne jest, aby ilość wód się zgadzała z normą i przy małowodziu trzeba bardzo na siebie uważać i częściej konsultować się z lekarzem. Jakie masz zalecenia od lekarza prócz picia dużej ilości wody? Może podpowiesz coś innym mamom z taką przypadłością?

2014-06-23 12:57

Ja przez chwilke miałam problem z wodami ale za dużo wód i też się martwiłam ale potem wszystko wróciło do normy a tu proszę masz link do artykułu o małowodziu bardzo czytelnie i dobrze napisanego http://www.mjakmama24.pl/ciaza-i-porod/ciaza/malowodzie-gdy-masz-za-malo-wod-plodowych,152_2921.html może tam coś dla siebie odnajdziesz

2014-06-23 12:56

Myślę ze każdy objaw niepokojący, powinnaś konsultować z lekarzem, nawet jeśli wczoraj było wszystko w porządku a dziś czujesz niepokój nie powinnaś czekać tylko udać się do szpitala, tam wykonają ci Ktg i zobaczą co sie dzieje z maluszkiem, tym bardziej ze piszesz że maluszek intensywnie się porusza- inaczej nie przekaże ci informacji ze jest coś nie tak. U mnie w ciaży było wszystko ok, ale słyszałam ostatnio o dziewczynie która urodziła w 6 miesiącu ciąży, miesiąc leżała w szpitalu właśnie ze względu na małą ilość wód