Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Małowodzie

Data utworzenia : 2014-06-23 12:49 | Ostatni komentarz 2017-12-14 14:28

Barbara.Welna

19127 Odsłony
22 Komentarze

Witam, czy któraś z was miała w ciąży małowodzie? w którym tyg zostało wykryte? jaki był indeks AFI i jakie zalecenia? czy ciąża została wcześniej ukończona? Jestem w 34/35 tyg ciaży, do 30 tyg wszystko było ok jeżeli chodzi o poziom wód, jednak po 30 tyg zaczął spadać. AFI różnie, raz 5 (dolna granica normy) potem 6.5, 6.7 potem znowu 5.. mam dużo pić jednak widzę że brzuszek jest mały, do tego bardzo intensywnie czuje ruchy dziecka, Brzuch podczas aktywności małego cały sie zniekształca, łatwo dojrzeć poszczególne części ciała malucha. Czy któraś z mam ma podobnie?

2017-12-14 14:28

Ja to miałam bardzo dużo wód, nawet 10 dni po terminie wody były w normie.

Konto usunięte

2017-12-08 05:33

Bardzo ważne aby być pod okiem dobrego lekarza który w porę potrafi zareagować jeśli coś się dzieje

2017-12-05 09:56

No niestety, ale picie wody nijak się ma do małowodzia. Wiedziałam, że moja mama miała w ciąży z tym problem i szczerze się martwiłam czy i ja nie będę miała. Na szczęście może i wód za dużo nie miałam, ale też nie można mówić o małowodziu, zarówno w pierwszej jak i teraz w drugiej ciąży. Wielowodzie też fajne nie jest, ale chyba już lepsze niż, gdy wód jest za mało.

2017-12-02 08:28

Ja miałam ten sam problem, już na ostatniej wizycie w 40 tygodniu lekarka powiedziała że praktycznie nie mam wód płodowych i dała mi skierowanie do szpitala ponieważ byłam już po terminie. Na porodówce przebili mi wody i było ich bardzo mało dosłownie niecała szklanka, synek urodził się zdrowy ale miał strasznie suchą skórę, musiałam stosować specjalnie kremy i emulsję dla suchej skóry, po dwóch tygodniach się unormowało i jest wszystko dobrze.

2017-11-24 11:30

Jej wtedy lekarz powiedział ze malowodzie wynika z tęgo ze u niektórych wody plodowe sie sacza. Mogą sącząc sie cały czas albo np. W czasie wysiłku. Innym powodem może byc zła praca nerek dziecka. W każdym razie jej poziom sie ustabilizował. Moze to zależy tez od powodu wystąpienia malowodzia

2017-11-24 08:49

Malowodzenie widać zależy po prostu od danej ciąży, płodu. Ale historia tragiczna - a niby wykształceni lekarze, no sil brak na ich głupotę momentami...

2017-11-23 17:22

Mi sie wydaje ze gdyby picie wody cos zmienialo to malowodzia w ogole by nie bylo. ;D

2017-11-22 22:23

J.Swierczewska z tym piciem wody to jak piszesz faktycznie nie ma znaczenia bo ja tez pilam strasznie duzo wody bo tez ok. 2-3litry bo min po jednej , dqoe nawet 3butelki dziennie i niestety okazalo sie ze mam malo wod plodowych...co tez myslalam ze to od tego zalezy...ale jak widac nie od tego to zlaezy.