Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

Jakie są przeciwskazanie na cesarskie cięcie?

Data utworzenia : 2014-06-03 17:36 | Ostatni komentarz 2021-11-30 17:12

Monika.Napiwodzka

11362 Odsłony
677 Komentarze

Drogie mamusie! Mam łatwe do Was pytanie jakie są najbardziej przeciwskazania do cesarskiego cięcia? Pytam was ponieważ mam wade wzroku (-6 i -7)i to nie mała dla mnie ona jednak jest spora choć wiem że bywaja większe. Moja lekarka mówiła mi że niestety to nie jest wskazanie do cesarki , ale wiem że naturalny poród jest ogromnym wysiłkiem nieraz , a bardzo nie chce żeby mi sie jeszcze ten wzrok pogorszył . Zaświadczenie juz od mojej okulistki mam ale niestety na nim nie napisała ze wada może ulec pogorszeniu i przez słowo "może" już zmienia role .

2021-11-30 17:12

To straszne co teraz się robi z tymi lekarzami 

2021-11-28 21:09

Moj tata ma zespół ciśnień nadgarstka i miał pilną konsultację z chirurgiem i nigdzie już go nie chcieli do konca roku zapisac;/

2021-11-28 13:28

Moja mama ostatnio neurologa szukała i termin na czerwiec a zależy jej na pilnej konsultacji. W końcu znalazła u tej samej pani doktor ale w mieście gdzie mamy o wiele dalej, termin na luty. Więc już przy tym została.

Magda i Lena u mnie podobnie z bioderkami, tzn wypada mi na luty. No ciekawe jak wyjdzie z terminami. 

Właśnie zawsze tak jest, jeszcze nie zapisują, dopiero od grudnia czy stycznia a jak dzwonisz to już wszystko zajęte.

 

No to tak zrobię jak radzicie, co roku przy okazji badania krwi będę sobie robić tarczycowe a jak coś będzie nie tak to wtedy usg.

Skoro w ciąży tych tabletek nie brałam to teraz chyba też się obejdzie bez :)

2021-11-28 12:10

Zawsze można wziąć zaświadczenie od psychiatry na cc. Co do terminala ja mam pakiet do salve wróć nie jest źle 

2021-11-28 12:09

Ogólnie z terminami do jakiegokolwiek specjalisty na NFZ To jest jakaś porażka mój tata ostatnio oddzwonił zarejestrować się na wizytę do okulisty i usłyszał że najbliższy wolny termin jest na koniec lipca 2023 koniec końców trzeba będzie iść prywatnie to jest jakaś porażka człowiek powinien na  dwa trzy lata wcześniej przewidzieć co będzie mu dolegać żeby zająć sobie wolny termin

2021-11-28 11:53

Prywatnie to nigdy nie problemów 

2021-11-25 08:48

MałaZołza myślę, że jak raz do roku skontrolujesz to ok, najważniejsze, żeby o tym pamiętac...

Bioderka mi sie jeszcze załapały na grudzień więc zapisały bez problemu:D

 

Nataleczka, Aniska no masakra jest, mi akurat własnie ten endokrynolog i ginekolog wypadł na styczeń, ciekawe czy będą terminy:D 

 

2021-11-25 08:41

Aniska bo Ty już miałaś niedoczynność przed ciążą co nie ? no jak już była przed to pewnie te kontrole częściej tzn tak by mi się wydawało, ale ja miałam tylko w ciaży,a tu badania co 2 miesiące do zrobienia mam i wizyta online bo ja mam lekarkę z Wawy