Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2184 Wątki)

swędzenie skóry w ciąży

Data utworzenia : 2013-02-04 12:58 | Ostatni komentarz 2023-01-27 17:01

Beata-1979

31055 Odsłony
318 Komentarze

jak sobie z nim radzic najwazniejsze to dobrze ja nawilzyc, czyli brzuszek , biodra,piersi i plecy idealnie w tym przypadku sprawdzaja sie oliwki dla niemowlat ,a moze znacie inne metody na swedzaca skore?

2013-12-02 13:33

ojej moja skóra na brzuchu była tak naprężona że czasami się bałam ze w końcu pęknie;) co za czym idzie swędzenie doskwierało strasznie bałam sie dotykać brzucha jak również często go oliwkować z racji mozłiwości wywołania skurczów (ciąża zagrożona) dlatego wieczorm i rano nakładałam dosyc pokaźną ilość oliwki bambino ;) w ciąży rostępów nie miałam, pojawiły się po porodzie byt szybki spadek wagi spowodował że pojawiły się rozstępy wówczas już oliwnka nie pomagała tak jak przed porodem. Warto sobie zostawić jedną piżamę na takie oliwienie brzucha, gdyż te tłuste plamy zostają niestety na ubraniach i nie spierają się tak łatwo.

2013-12-02 12:24

I mi doskwieralo swędzenie ja smarowalam ciało oliwka Bambino. Mi pomagała. Nie miałam żadnych rozstępów ani w ciąży ani po niej :)

2013-12-02 11:37

Oj mnie tez brzuszek swedzial i to nie należało do przyjemnych objawów w czasie ciąży. Ja sobie pomagałam częstym smarowaniem brzuszka balsamem albo poprostu przecierałam brzuszek wilgotnym ręcznikiem.

2013-12-02 11:16

Mnie teraz skóra swędzi już od jakichś 3-4 tygodni. Oczywiście smaruję się jak pamiętam, a że ostatnio mam coraz większe przerwy w tych swędzących okresach, to najczęściej zapominam :/ Muszę męża zaangażować w smarowanie tak jak to było w pierwszej ciąży ;)

2013-12-02 11:01

skóra swedziała mnie prawie przez całą ciążę, a zawsze wtedy kiedy się przebierałąm do piżamy. I swędział mnie nie tylko brzuch ale całe ciało.

2013-12-02 09:55

Ja póki co nie wiem co to swędzenie skóry w ciąży. Od samego początku smarowałam się oliwką, później olejkiem migdałowym a teraz to już tylko kremem przeciw rozstępom. Skórę mam raczej dobrze nawilżoną. Fakt faktem słyszałam o tym, że po 30 tygodniu ciąży uciążliwe swędzenie może oznaczać cholestazę.

2013-12-01 23:57

Zwykły olej migdałowy ze sklepu ze zdrową żywnością daje doskonałe efekty, olej kokosowy również. Żadnych rozstępów, swędzenia. Nic. Często przesuszona i swędząca skóra świadczą o zbyt dużej ilości spożywanego białka.

2013-12-01 21:55

Wiecie co,z tym swędzeniem to czasem może być cholestaza. Warto zrobić sobie badanie na wątrobę, gdy swędzi za bardzo. http://pl.wikipedia.org/wiki/Cholestaza_ci%C4%99%C5%BCarnych