Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Poród w domu

Data utworzenia : 2014-06-02 17:26 | Ostatni komentarz 2015-07-28 21:19

marcelkag

2471 Odsłony
11 Komentarze

Coraz więcej słyszę o porodach domowych, podobno powinno się rodzić tam gdzie się czuje bezpiecznie. Część kobiet nie czuje się bezpiecznie w szpitalach więc wybierają poród domowy. Jeszcze żadnej negatywnej opinii na ten temat nie słyszałam, same pozytywy. Rozmawiałam ostatnio z położną, która zajmuje się tylko takimi porodami i ma naprawdę dużo pracy. Ja mam mieszane uczucia, a Wy co sądzicie o tego typu porodach?

2014-06-02 18:58

Wtedy trzeba szybko przetransportować do szpitala mamę albo maluszka. Nie ma innej rady. Tylko ile jest takich porodów, gdzie potrzebna jest interwencja? Wydaje mi się że niewiele. Jeśli ciąża przebiega prawidłowo to raczej nic nas nie powinno zaskoczyć przy porodzie. A atmosfera w domu jest zupełnie inna. Zastanawiam się tylko kto ten"bałagan"po porodzie w domu sprząta ;)

2014-06-02 18:11

No właśnie! wszystko fajnie,pięknie.. bo poród w domu,to może i ciekawe rozwiązanie;ale co robić,kiedy okazuje się,że coś się dzieje z rodzącą,albo co gorsza z dzieckiem..Chyba głównie z tego względu bym się nie zdecydowała! Lepiej być w pobliżu aparatury i w razie czego mieć blisko na sale operacyjną,bo co,kiedy nagle się okazuje,że trzeba dokonać cesarskiego cięcia?? myślę,że ryzyko jest duże..

2014-06-02 17:32

Jeśli mamie albo maluszkowi coś się stanie to co wtedy? Jakoś nie wyobrażam sobie tego.