Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Owsiki w ciąży..

Data utworzenia : 2014-05-29 19:18 | Ostatni komentarz 2015-06-21 07:17

pola92

12351 Odsłony
8 Komentarze

Dziewczyny mam dość wstydliwy problem, zaraziłam się od młodszego brata owsikami, jestem w 8 miesiącu ciąży. Miała któraś z was taki problem? Bo nie wiem czy można w zaawansowanej brać leki na ich zlikwidowanie.

2015-06-21 07:17

Tego problemu osobiście nie miałam także nawet nie wiem jak sie leczy ani jakie objawy

2014-06-19 13:48

Owsica jest bardzo trudna do wytępienia ze względu na ogromną ilość malutkich jaj które roznoszą się dosłownie wszędzie. Jest to problem bardzo wstydliwy ale do opanowania. Jaja potrafią przetrwać długo zanim znajdą swojego żywiciela, a do zakażeń może dojść wielokrotnie. Staraj się nie dopuszczać do zaparć bo to uniemożliwia naturalne usuwanie robaków i jaj. Należy również pamiętać że jeśli nie przeprowadzi się starannego sprzątania, mycia, prania itp to może dojść do ponownego zakażenia. Jak również trzeba pamiętać że ważne jest aby leczeniu poddać wszystkich członków rodziny jak i zwierzęta.

2014-05-30 11:46

Do porodu masz jeszcze miesiąc, spokojnie zdążysz się wyleczyć. Tak jak poradziła Ci koleżanka położna amnka - szczególnie dbaj o higienę osobistą i całej rodziny. Daj znać co zalecił lekarz.

2014-05-30 10:28

Zgadza się. Szybko leć do lekarza. Musisz się tego pozbyć ,a my Ci w tym nie pomożemy. Zapewne da Ci jakieś leki ,które można stosować w ciąży. A poród właściwie tuż tuż ,dlatego lepiej byś to wytępiła.

2014-05-29 23:18

pola92 musisz szybko skonsultować się z lekarzem, lekarz przepisze Ci tabletki które na pewno pomogą my tu nie jesteśmy od tego czy można zażywać tabletki czy nie, w takich sprawach nie warto szukać pomocy u dr. google

2014-05-29 23:14

Racja, najlepiej zgłoś się do lekarza ginekologa prowadzącego ciążę lub skontaktuj się z nim telefonicznie jeśli masz taką możliwość. Nie bierz niczego na własną rękę. Pamiętam, że jak byłam mała to mama domowymi sposobami leczyła nas z owsików: -trzeba jeść kapustę kiszoną i kiszone ogórki lub pic ten kwas, który w nich jest; -nie jedz słodyczy; -owsiki nie lubią czosnku, więc polecam dodawać go do potraw w miarę możliwość, albo jeść np. kanapki z sosem czosnkowym domowej roboty. To takie domowe sposoby, ale mogą wspomóc ewentualne leczenie farmakologiczne.

2014-05-29 22:27

pola92 szybko zgłoś się do lekarza prowadzącego ciążę on przepisze odpowiednie leki, a pestki dyni jedz, ale lekarz ginekolog na pierwszym miejscu i to jak najszybciej abyś do porodu była bez "zbędnego balastu!", nie słuchaj nikogo bo jak najbardziej są leki które stosuje się na pasożyty w ciąży a jak nie to zdecyduje o tym lekarz ginekolog! Ale pamiętaj owsica nie wpływa na przebieg ciąży! po zakażeniu: wyprać pościel, piżamy, ręczniki, zabawki-przytulanki dziecka (dopóki pranie jest dokładnie płukane, wystarczy normalna temperatura prania), odkurzać i ścierać kurze w mieszkaniu (szczególnie w pokoju dziecka, wliczając w to materace, na których się bawi), a po zakończeniu sprzątania wyrzucać ścierki, dokładnie umyć łazienkę gorącą wodą i wyrzucić ścierki, nosić przylegające majtki i spodenki podczas snu i codziennie zmieniać bieliznę, codziennie rano brać kąpiel lub dokładnie myć okolice odbytu, aby pozbyć się nowych jaj, jeżeli to możliwe, codziennie zmieniać pościel. powodzenia!

2014-05-29 19:22

Z tego co się orientuję nie można zażywać leków przeciw robakom w ciąży, ale porozmawiaj z lekarzem prowadzącym, na pewno coś doradzi. Z takich naturalnych metod, słyszałam że jedzenie pestek dyni pomaga przy owsicy.