Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2188 Wątki)

Herbatka laktacyjna w ciąży.

Data utworzenia : 2014-05-19 09:05 | Ostatni komentarz 2016-11-25 09:28

justin1983

19346 Odsłony
69 Komentarze

Ostatnio przeglądając ciążowe kalendarze, wyczytałam, że pod koniec ciąży tj od 34 tc, dobrze jest pić herbatki lakatcyjne w celu pobudzenia laktacji. Tak się zastanawiam, czy nie spróbować i czy rzeczywiście picie tej herbatki przed porodem pomaga czy może bardziej szkodzi? Czy któraś z Was piła lub ma zamiar pić taką herbatkę?

2014-05-22 22:14

te herbaty laktacyjne to i tak placebo (pomagają identycznie jak legendarna bawarka), ale jeśli masz ochotę, pij na zdrowie :)

2014-05-20 12:56

Herbatki laktacyjne są bardzo dobre ,ale myślę ,że nie ma potrzeby picia ich przed porodem :) Mi nic praktycznie nie leciało z piersi w trakcie ciąży ,a po porodzie wielki nawał pokarmu ;) Teraz już karmię ponad 4 miesiące i nadal mam mnóstwo mleczka ;) Co mnie bardzo cieszy ;) Herbatka przydała się przy krótkim kryzysie laktacyjnym ;) Także nie ma co się śpieszyć. Pozdrawiam.

2014-05-20 12:38

Herbatki wspomagające laktację jak najbardziej TAK, jeżeli pokarmu jest mało. Ale ja bym poczekała do samego porodu, hormony które są odpowiedzialne za laktacje pojawiają się w większej ilości po porodzie. Kiedy dziecko ssie wydziela się więcej prolaktyny i oksytocyny. Na rynku jest wiele herbatek takiego typu, można nawet iść do sklepu z ziołami i taka mieszankę ziołową samemu stworzyć.

2014-05-20 08:33

Herbatki laktacyjne są smaczne, tam jest m.in. anyż, koperek, melisa, lipa itp. ale raczej sensu picia przed urodzeniem nie widzę. Laktacja się pobudzi jak urodzisz. Wtedy dobrze też jest pić kompot z jabłek, podobno pomaga.

2014-05-19 14:25

Laktację przede wszystkim pobudza ssanie przez dziecko piersi, sygnał wędruje do przysadki mózgowej i uruchamia się laktacja. Dlatego teraz położne namawiają do przystawiania noworodka zaraz po porodzie bo dziecko ma wtedy bardzo silny odruch ssania. Według mnie picie tych nie do końca smacznych herbatek od 34 tc. jest niepotrzebne.