Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Bóle więzadła obłego macicy

Data utworzenia : 2014-05-02 09:54 | Ostatni komentarz 2017-09-02 09:10

marcelkag

41882 Odsłony
16 Komentarze

Cześć, zastanawiam się jak to jest w Waszym przypadku z tymi bólami po bokach brzucha. Ja codziennie odczuwam ciągnięcie, kłucie, czasem tępe bóle po bokach macicy. Czasem jak kicham to po prostu zwijam się chwilę z bólu. Lekarz powiedział, że są to bóle spowodowane rozciąganiem się macicy. Ja mam 17 tydzień i zastanawiam się czy długo jeszcze będę je odczuwała? Jak to było w Waszym przypadku? Do którego tygodnia odczuwałyście w/w bóle, a może ich nie miałyście?

2015-02-25 21:45

Ja nie miałam w ogóle takich bóli, ale jesli tak mocno doskwieraja, powinnas skonsultowac to z ginekologiem, zeby jakos złagodzić. Jak mama cierpi, ze sie zwija z bólu, dziecku wcale nie jest fajnie.

2015-02-22 11:41

Ja też miałam takie bóle,dokładnie nie pamiętam od którego miesiąca ale były napewno do końca ciąży.To jest normalne,dziecko rośnie w brzuchu i macica się rozciąga dlatego nie ma się czy martwić.Bo bokach straszne kłócia miałam,synek tak mnie kopał najgorszy ból był jak kopnął w żebra,o rany ! ;) Ale wszystko trzeba przetrwać :) Dlatego Marcelka nie denerwuj się bo nie masz naprawdę czym :)

2015-02-11 14:09

Oj ja tez mam takie bole. na poczatku pojawialy sie tylko w tedy kiedy mala kopnela w bok brzucha i kiedy sie mocniej dotknelam. Teraz coraz czesciej kluje po bokach, Jak malenka kopie lub kiedy dotykam a dzisiaj tak mnie zlapalo ze na chwile az znieruchomiałam.

2014-05-03 13:39

pewnie, że miałam takie bóle. nie pamiętam od którego i do którego tygodnia ciąży, ale chyba już do końca. wszystko przez to, że dziecko rośnie, wszystko nam się rozciąga, więcej ciężaru jest do noszenia ;)

2014-05-03 12:33

Ja taki bóle, ciągnięcie w podbrzuszu to mam na porządku dziennym, nasila się on wieczorem, dochodzą do tego delikatne skurcze w pachwinach. Przechodzi gdy troszkę sobie poleżę :)

2014-05-02 13:26

Czyli jednym słowem powinnam się do tych bóli przyzwyczaić.MonikaKra takie skurcze to mogą być skurcze tzw. przepowiadające. Moja kuzynka takie miała, ale zostawili ją w szpitalu na obserwacji. Po kilku dniach wypuścili, a urodziła po terminie.

2014-05-02 13:15

no właśnie te bóle po bokach brzucha, to mój "mały nieustający problem"... mniej więcej od 10 tygodnia czuję je dość wyraźnie... teraz zaś (31 tydzień) to bardzo już ciągnie mnie podbrzusze przy każdej możliwej okazji: gdy wstaję, gdy przewracam się z boku na bok, kiedy kicham/kaszlę itd. To jednak nic dziwnego podobno, bo tak, jak piszecie: macica przystosowuje się swoją wielkością do rozwijającego się w jej wnętrzu płodu... Wczoraj jednak przeżyłam niezłego "zonka", bo gdy wstawałam od stołu (być może zbyt szybko to zrobiłam?!), tak mnie zabolało w prawym dolnym kącie brzucha, że aż zimny pot na mnie wstąpił, policzki zrobiły się mega czerwone, ręce zaczęły mi dygotać i myślałam, iż chyba już rodzę... naprawdę... nie wiem czy to jakiś skurcz był... czy coś sobie nadwerężyłam... pojechałam do szpitala na izbę przyjęć.. zrobiono mi KTG. Niby wyszły na nim jakieś mikro-skurcze macicy i ponoć szyjka jest nieco krótsza niż być powinna, ale lekarz na 100% nie była w stanie stwierdzić co to dokładnie jest. Dostałam Luteinę, No-Spę i jakieś czopki... To chyba inny był rodzaj skurczów (ten wczorajszy epizod) niż te, które marcelkag opisuje, ale takie podobne do Jej opisu ja mam do tej pory i nie wydaje mi się, żeby to jakoś do porodu przeszło?

2014-05-02 10:19

Tez tak mam, ciągnięcie pojawia się tak ok co dwa dni, a jak kicham, to mam skurcze w okolicach pachwin. Myślałam na początku, ze uniknę takich bóli, gdyż do chudzielców nie należę, ale niestety. nie jest to ból intensywny, bardziej sprowadzający dyskomfort. Na poczatku ciąży, leżąc na boku podkładałam pod brzuch poduszkę by trochę zminimalizować ciągnięcie, a teraz to się chyba przyzwyczaiłam.