Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2282 Wątki)

Zastój moczu w nerce płodu

Data utworzenia : 2014-04-30 18:45 | Ostatni komentarz 2014-05-02 21:21

justin1983

10065 Odsłony
4 Komentarze

Dzisiaj miałam usg i Pan doktor zauważył, że dzidziuś ma zastój moczu w nerce. Powiedział również, że u chłopców jest to częste zjawisko i że nic złego się nie dzieję. Zastanawiam się czy któraś z Was ma doświadczenia w tym temacie?

2014-05-02 21:21

Justin to było to drugie usg prenatalne, tuż po 20 tygodniu ciąży. Ona wtedy spanikowana na szybko załatwiała wizytę w klinice w Rudzie Śląskiej, gdzie lekarze bardzo dokładnie przebadali małego i wyjaśnili przyjaciółce co i jak. Teraz młody ma 10 miesięcy i jest torpeda :) Zdrowy jak ryba :) Jak masz możliwość to idź do innego lekarza, który robi usg prenatalne, nawet jak trzeba będzie zapłacić to wiesz, że robisz to nie dla kaprysu tylko dla własnego spokoju i zdrowia dziecka :)

2014-05-02 21:10

Silje a w którym tygodniu u Twojej przyjaciółki zauważono, że coś się dzieje? Ja zastanawiałam się czy nie zrobić jeszcze jednego badania, ale u nie badanie nie wykonuję lekarz prowadzący, tylko osoba która specjalizuję się tylko w usg, zazwyczaj umawiam się do jednego lekarza i to on wykonywał większość badań, teraz było inaczej, ponieważ "mój" Pan doktor od usg nie miał wolnego terminu, umówiłam się do innego, również dobrego i z polecenia. Więc teraz tak się zastanawiam, czy wcześniej było już coś widać a zostało przeoczone, czy ta zmiana dopiero teraz się rozwinęła. Staram się nie denerwować, ale moja najstarsza siostra urodziłą się z wrodzoną wadą nerek, przez kilkanaście lat poddawana była dializie, więc nie ukrywam, że trochę się martwię.

2014-04-30 22:01

Moja przyjaciółka miała tak z synem, pamiętam jak zadzwoniła do mnie zapłakana, bo co ona ma teraz robić. Okazało się, że wodonercze ma większość płodów męskich, lekarze zalecili jej pić dużo wody i kontrolować na USG stan nerek. Urodziła zdrowego chłopczyka :) A z tej paniki w jaką wpadła w pierwszej chwili wynikły chyba 4 wizyty, każda u innego lekarza :)

2014-04-30 21:10

Ja się z tym nie spotkałam na sobie ale miałam znajomą której syn to miał .Z tego co wiem lekarz powiedział dokładnie to samo co tobie i z chłopczykiem było wszystko dobrze :) Jeśli lekarz powiedział ze jest ok to jak najbardziej się nie przejmuj tym ,bo po co zbędne stresy dla dziecka :) Życzę wszystkiego dobrego