Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2259 Wątki)

Wzmożony apetyt w czasie połogu., potliwość.

Data utworzenia : 2014-04-23 09:46 | Ostatni komentarz 2014-07-19 08:23

A.Sosnowska

9220 Odsłony
23 Komentarze

Dziewczyny chciałam zapytać czy któraś z Was w czasie połogu miała większy apetyt? Dodam że w czasie ciąży nie miewałam nawet żadnych zachcianek, jadłam tak jak przed zajściem w ciążę, a teraz 4 tyg po porodzie non stop mam ochotę na jedzenie, wyczytałam że może się to wiązać z depresją poporodową, ale ja nie odczuwam takowej, więc w moim przypadku to bzdura, do tego dochodzi nadmierna potliwość, czy to sprawa hormonów ? Jak sobie z tym radzić przecież nie mogę brać prysznica 20 razy dziennie ...

2014-04-23 15:12

może po prostu masz wiekszy apetyt .musisz sięruszać przy maleństwie i organizm szybciej spala. ja po urodzeniu też mam większy apetyt a większy apetyt to też więcej pokarmu w piersiach.staraj się jeść takie przekąski które nie tuczą żebyś za bardzo nie przytyła. :)

2014-04-23 14:56

Pomysł ze zrobieniem kontrolnych badań uważam jak najbardziej na miejscu, przecież mimo tego że nie karmisz może Ci brakować jakiś składników i stąd organizm szaleje i domaga się więcej jedzenia .

2014-04-23 14:29

Może Twój organizm ma na coś zapotrzebowanie i tak to okazuje. W czasie ciąży przyjmowałaś pewnie jakieś witaminy a teraz coś przyjmujesz?? Jeśli nie przeszkadza Ci pobieranie krwi może warto zrobić badania??

2014-04-23 13:54

No własnie to rozumiem, tylko że ja kochane karmie mm, więc dziecko ze mnie nie wysysa :(

2014-04-23 13:23

Norma, w czasie połogu zapotrzebowanie na kalorie wzrasta, bo dziecko wysysa, ja przez cały okres karmienia jadłam dosłownie za dwoje. Jak przestałam karmić to minęło. Dlatego dziwię się kobietom, które wierzą, że karmienie odchudza. Karmienie powoduje szybsze obkurczanie macicy, ale nie odchudza, chyba, że się walczy z głodem i mimo potrzeby nie je.

2014-04-23 12:59

Co do apetytu to jak najbardziej normalne, bo wtedy wzrasta zapotrzebowanie na dostarczaną energię, bo zmienia się nam wszystko w organizmie po takim wysiłku jakim jest poród :) a o potliwości to nawet położna na wizycie mi wspomniała, żebym się nie wystraszyła jak nawet nic nie robiąc mogę zacząć się pocić :)

2014-04-23 09:58

Polecam istnieje już wątek o potach po porodzie http://lovi.pl/pl/forum/1/2371/1 a tu proszę wątek o połogu http://lovi.pl/pl/forum/1/1063/5. Co do nadmiernego apetytu to może się to zdarzyć mi tez tak się zdarzało np. podjadać w nocy po nocnym karmieniu ale tylko na początku myśle że to jeszcze była wina hormonów. Kilka rad w tych wątkach znajdziesz na pewno:)