Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2259 Wątki)

Wzmożony apetyt w czasie połogu., potliwość.

Data utworzenia : 2014-04-23 09:46 | Ostatni komentarz 2014-07-19 08:23

A.Sosnowska

9221 Odsłony
23 Komentarze

Dziewczyny chciałam zapytać czy któraś z Was w czasie połogu miała większy apetyt? Dodam że w czasie ciąży nie miewałam nawet żadnych zachcianek, jadłam tak jak przed zajściem w ciążę, a teraz 4 tyg po porodzie non stop mam ochotę na jedzenie, wyczytałam że może się to wiązać z depresją poporodową, ale ja nie odczuwam takowej, więc w moim przypadku to bzdura, do tego dochodzi nadmierna potliwość, czy to sprawa hormonów ? Jak sobie z tym radzić przecież nie mogę brać prysznica 20 razy dziennie ...

2014-07-19 08:23

Ja również sie strasznie pociłam, ledwo się umyłam i już byłam mokra. Poszłam więc do lekarza zalecił własnie badanie tarczycy i niestety okazało sie że mam nadczynność tarczycy i stąd ta potliwość. Apetyt też może wzrastać przy nadczynności. Dodatkowo jakieś zawroty głowy, zmęczenie itp.

2014-07-17 22:54

Ja potow nie mialam, ale jadlam na potege, jesli karmisz to pewnie tez stad wzmozony apetyt:)

2014-07-17 21:58

Jesli karmisz piersia to o apetyt sie nie martw.

2014-07-17 11:24

Ja bym radziła zrobić badania w kierunku hormonów tarczycy, bo może po porodzie jakaś jej nieprawidłowość się aktywowała. Generalnie pamiętam, że po samym porodzie jeszcze w szpitalu pociłam się strasznie i nic na to chyba by nie pomoglo. Jednak już po powrocie do domu wszystko wróciło do normy. Co do apetytu to jeżeli autorka wątku, ale i większość innych mam karmi piersią to apetyt wzrasta, chociaż często wręcz nie ma czasu zjeść, a wszystko dlatego, że zapotrzebowanie kaloryczne w trakcie karmienia wzrasta o około 500kcal i organizm walczy o zaspokojenie tego zapotrzebowania.

2014-07-17 10:17

Po ciąży pocenie się jest wzkazane! Organizm się oczyszcza i po co temu przeciwdziałać?

2014-07-17 00:59

Jeśli nie karmisz (karmienie by wszystko tlumaczylo), to warto zmierzyć poziom cukru

2014-07-16 21:54

Wzmożony apetyt po porodzie jest naturalną koleją rzeczy oznaczającą zuzycie zapasów przez organizm, w związku z czym domaga się większej porcji kalorii. Taki stan rzeczy nie stanowi problemu gdyż pomimo większej ilości jedzenia, waga nie wzrośnie gwałtowinie. Czasem odczucie głodu spowodowane jest spadkiem poziomu cukru we krwi.

2014-07-16 18:15

Proponowałabym oznaczyć poziom hormnonów tarczycy przede wszystkim TSH i ew fT3 i fT4.