Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2196 Wątki)

Pytanie o Natamycynę w ciąży!!!!!POMOCY!!!

Data utworzenia : 2014-04-22 14:40 | Ostatni komentarz 2014-04-23 15:11

konto usunięte

23099 Odsłony
31 Komentarze

Dziewczyny,czy któraś z Was w trakcie ciąży musiała brać natamycynę??i czy miało to u Was jakieś następstwa?? bo ja biorę ze względu na okropne wyniki moczu,tylko że to już nie mój pierwszy raz i zaczęłam plamić na brązowo.. teraz tak sobie myślę,ze poprzednio,jak zażywałam tabletki dopochwowe to działo się to samo..wtedy lekarz kazał je odstawić!tak to teraz ze sobą powiązałam.. czy któraś z Was miała też taki przypadek??? Wydzielinę mam taką brązowo-żółtą. Ten żółty jest taki bardziej jaskrawy! a tabletki są kremowe.. Jutro dzwonię do lekarza,bo i tak czekam za wynikiem posiewu moczu.. ale jestem ciekawa,czy któraś w Was miała taki przypadek??

2014-04-22 18:16

Lekarz kazał mi brać natamycynę,dopóki nie otrzymam wyniku posiewu! ale nie wspomniałam,że lekarz przy badaniu powiedział,ze mam spory stan zapalny.. sama nie wiem słuchajcie,co myśleć.. mój wynik moczu wygląda tak: przejrzystość niezupełna ciężar 1,005 czyli norma, ph 7,0; glukoza,białko i te inne ujemne. erytrocyty 27,70 norma do 18,00; erytrocyty izomorficzne 2,90; eryt.dysmorficzne 14,60 i wyługowane 10,00; leukocyty 73,20 norma do 15,00; nabłonki płaskie 57,20 norma do 25,00; nabłonki okrągłe 4,80 norma 6,00, komórek drożdży zero,wałeczki,kryształki ok a bakterie 8498,30 norma do 500,00. Mam upławy,ale żadnego swędzenia,czy pieczenia albo bólu brak..

2014-04-22 18:08

Witam!! Faktycznie natamycyna jest na drożdżaki i zakażenia rzęsistkiem pochwowym. Lek nie działa na bakterie, a zatem nie jest szkodliwy dla prawidłowej flory bakteryjnej (np. dla pałeczek Doderleina obecnych w pochwie). Może być stosowany profilaktycznie podczas uogólnionej antybiotykoterapii. A więc albo masz bakterie albo grzybicę?? bo tu jest pewna sprzeczność! zajrzyj do karty ciąży i sprawdź jeszcze raz czy na pewno chodzi o mocz i bakterie? pozdrawiam

2014-04-22 16:30

ale lekarz na pewno wie, co robi - podał Ci natamycynę na grzybicę. jednak skoro masz bakterię w moczu, powinnaś brać coś również na te bakterie. czekaj na posiew, bo to prawda, że mnóstwo kobiet w ciąży ma bakterie w badaniu ogólnym, ale posiewy wychodzą czyste. to znaczy, że próbka moczu do badania ogólnego jest zaniczyszczona np. bakteriami z pochwy, to normalne. ale jeśli posiew wyjdzie niekorzystny, to koniecznie idź do specjalisty! póki co spokojnie możesz brać preparat typu Żurawit - nie zaszkodzi Ci w ciąży na pewno, a jeśli w pęcherzu coś się dzieje, to może pomóc. pij dużo. słuchaj, ja znam osobiście dziewczynę, która z powodu nieleczonej infekcji pęcherza urodziła w 28 tyg. ciąży, dlatego jeśli teraz słyszę takie historie, to gorąco namawiam - lepiej się przejść do specjalisty niż potem płakać. i teraz tak, jeśli posiew wyjdzie czysty - nie martw się. kiedy następnym razem będziesz robić badanie ogólne moczu, dokładnie się podmyj i włóż do pochwy mały tampon - nie musisz wciskać do końca, spokojnie może być tak do połowy, chodzi o to, żeby zakryć wejście do pochwy, żeby przy sikaniu do pojemnika nie dostał się śluz (on zanieczyszcza próbkę, często przez to "pojawia się" w moczu białko, erytrocyty, bakterie właśnie). jeśli mimo takiego zabiegu bakterie w moczu są, należy znowu zrobić posiew.

2014-04-22 16:01

a to dzięki :) nigdy po prostu nie myślałam,że jestem lepsza od lekarza ginekologa... :) sądziłam,że wie co robi!!! byłam też co prawda z tymi wynikami u lekarki rodzinnej,ale nikt do tej pory nie powiedział mi,że mam iść do specjalisty!! każdy raczej mówi coś na styl-oooo.. jest mnóstwo kobiet,które stale mają problemy z moczem w ciąży!!!i to się niestety ciągnie!! dlatego nie robiłam z tym nic więcej! jak poszłam do rodzinnej,to ona mnie odesłała do ginekologa,więc wyniki pokazałam ginekologowi-ten kazał zrobić posiew moczu i nie znając wyniku powiedział,że mam brać natamycynę,a jak odbiorę wyniki posiewu,to zadzwonić do niego i wtedy zadecyduje co dalej!! Jutro odbieram wyniki i teraz co robić?? sugerujesz,że mój lekarz ginekolog jest do du** ??? z jednej strony nie chciałabym go zmieniać,bo ufam mu,ale mam nadzieję,że on w tym momencie nie zawala totalnie sprawy!! poczekam do jutra-mam też umówioną wizytę położnej!! myślisz,że ona też mi coś doradzi???

2014-04-22 15:46

no ok, rozumiem, że złe wyniki moczy wiążą się z bakteriami, ale natamycyna (o którą pytasz) jest na grzybicę pochwy i sromu, a nie na bakterie w moczu. więc Ci piszę, żebyś poszła do urologa czy nefrologa i zaczęła się leczyć, bo może to się skończyć niefajnie. kobitko, bakterie to nie grzyby, mieszasz pojęcia, mieszasz schorzenia. idź do dobrego lekarza, niech Ci wszystko wytłumaczy.

2014-04-22 15:15

no złe wyniki moczu wiążą się z tym,że mam bakterie w moczu.. bardzo zresztą dużo..czekam poza tym za wynikiem posiewu i zobaczymy,co wyjdzie! więc raczej to będzie grzybica..chociaż nie mam ani żadnych boleści,ani swędzenia.. oglądać się nie oglądam,ale boję się tego plamienia!!! zresztą sama już nie wiem co o tym myśleć!!! :(

2014-04-22 14:49

możesz stosować Natamacynę. dziwię się tylko, że dostałaś ją na złe wyniki moczu, chyba że coś Ci się pomyliło. Natamycyna leczy grzybicę pochwy, co zgadzałoby się mniej więcej z Twoimi objawami (upławy). na bakterie w moczu powinnaś dostać coś innego i lepiej się wokół tego zakręć - nieleczone zakażenie pęcherza np. może doprowadzić do przedwczesnego porodu. a grzybicę wylecz i się nie oglądaj - i dla dziecka, i dla Ciebie lepsze leki niż grzyb.