Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Poród w wodzie

Data utworzenia : 2013-01-29 03:45 | Ostatni komentarz 2017-04-18 10:58

Marzena_K90

7955 Odsłony
47 Komentarze

Woda jest środowiskiem bliskim człowiekowi. Od dawna i w wielu kulturach była nieodzownym elementem w przebiegu porodu. Również dziś wiele kobiet chętnie korzysta z pomocy, jaką jest zanurzenie się w ciepłej wodzie, nawet jeśli ma to być tylko godzina lub dwie poprzedzające założenie planowanego znieczulenia zewnątrzoponowego. Są kobiety, które cały poród spędzają w wannie i tam rodzą swoje dziecko. Zalety przebywania w wodzie w ciąży lub w trakcie porodu dzieli się na szczególnie ważne dla matki lub dla dziecka, aczkolwiek nie da się oddzielić tych dwóch istnień tak długo, jak długo łączy je pępowina.

2017-04-18 10:58

Osobiście znam jedną taką osobę, która rodziła w wodzie (a raczej jej męża). Ogólnie jest bardzo zadowolona. Było to pierwsze dziecko. Sama też jestem ciekawa opinii innych o porodach w wodzie.

2015-11-08 17:14

dokładnie beti, ja jak bym chciała w wodzie to z 40 - 50 km mam do wanny a na parte to trzeba wyjść, zapewne w klinkach prywatnych nie ma takiego problemu

2015-11-08 15:19

U bas i tak nie ma takiej możliwości. A to jest super sprawa, bo woda łagodzi ból, pozwala się zrelaksować, no i dziecko nie przeżywa szoku w związku ze zmianą środowiska. Jednak polska rzeczywistość rozczarowuje jak zwykle.

2015-11-08 14:01

esti88 i większość szpitali właśnie tak ponoć robi. Nie znam sama mam, które rodziły w wodzie. Ale dużo czytałam, że wszystko pięknie ładnie - kobietki mogły być część porodu w wodzie, ale na bóle parte i tak musiały wyjść. Są też takie szpitale, które mimo że mają wannę, to albo jej nie udostępniają albo udostępniają za dużą opłatą.

2015-11-07 16:56

Muszę iść na dni otwarte szpitala i dopytać się czy mogłabym skorzystać z takiego sposobu. Pierwsze dziecko urodziłam naturalnie , bez znieczulenia ale przy drugim jakby była taka możliwości to bym chciała skorzystać. Bliżej rozwiązania będę starała się to załatwić

2015-11-07 14:22

Co do samego porodu w wodzie to trzeba o wszystko dopytać, jeśli wybieracie szpital tylko dlatego, że mam wannę. Słyszałam o szpitalu z taką możliwością, ale co z tego jak na bóle parte trzeba wyjść z wanny i urodzić na łóżku. Wtedy możemy być bardzo rozczarowane, że inaczej sobie wyobrażaliśmy poród.

2015-11-06 23:24

Ja pytałam na dniach otwartych i tak mi położne powiedziały. Chodzi o to że często pierwiastkom się wydaje że to takie super, a potem nagle się okazuje że jest inaczej niż myślały (tak jak mówisz o bólu przykładowo). Nie mają świadomości jak przebiega poród nie znają reakcji swojego ciała i nie przygotowują się najczęściej do tego wcale. W efekcie są niezadowolone bo jak rezygnują z wanny to na znieczulenie jest za późno. Wywiadu nie robiłam, bo nie chciałam porodu w wodzie, tak więc nie mówię, że mnie to spotkało. Jest jak ze wszystkim u nas... w teorii można, w praktyce nie zawsze

2015-11-06 21:47

A.Zbrzeska serio odrzucają? U nas w szpitalu miały możliwość rodzenia pierwiastki jak i kobiety które rodzą któryś raz z kolei. Ale ostatecznie szpital zrezygnował z wanny bo położne uznały że za dużo z tym zachodu i im to wcale nic nie ułatwia(im-to znaczy położnym !) choc na stronie szpitala i w miejscach promujących szpital mówią ze poród w wodzie jest możliwy ale osobiście pytałam o taką możliwość będac na oddziale i mnie to zszokowało. Zdania sa podzielone jednym kobietom to pomaga a innym nie,może przy bólach krzyżowych przynosiłoby to ulgę ale każdy z nas odczuwa inaczej ból i często zdarza się tak że kobietym szybciej z tej wody wychodza niż wchodzą bo się po prostu to u nich nie sprawdza :)