Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2189 Wątki)

Jak zadbać o zęby w ciąży?

Data utworzenia : 2013-01-24 14:16 | Ostatni komentarz 2017-09-07 20:29

Marzena.Ganfler

9760 Odsłony
94 Komentarze

Jak możesz zadbać o stan swoich zębów? - spożywaj produkty mleczne, - do diety wprowadzaj dużo warzyw i owoców bogatych w witaminę C (pamiętaj, że największą zawartość tej witaminy ma papryka, nie zaś – jak większość z nas przypuszcza – cytrusy), - dbaj o higienę: myj zęby po każdym posiłku i używaj nitki dentystycznej, - regularnie chodź na kontrolę do stomatologa (jeśli odkryje problem odpowiednio wcześnie, będzie mógł mu zaradzić).

2013-03-10 00:16

Kobieta w ciąży powinna: - zadbać o to, by jej dieta bogata była w wapń (mleko i jego przetwory, ryby, brokuły, orzechy); - unikać kwasku cytrynowego, coli, które mogą uszkodzić szkliwo (jeśli już napije się coli, powinna opłukać usta ciepłą wodą i odczekać co najmniej 30 min, zanim umyje zęby); - po wymiotach opłukać usta (jak wyżej); - używać nici dentystyczne, by dokładnie wyczyścić przestrzenie międzyzębowe; - stosować płukanki dentystyczne (bez alkoholu i szałwii) po każdym myciu zębów; - używać miękkiej lub bardzo miękkiej szczoteczki do zębów, by uniknąć podrażnienia nabrzmiałych dziąseł; - używać pasty z fluorem w jednostkach 1000-1500 ppm fluoru; - unikać prześwietleń, wybielania zębów W razie gdyby jednak profilaktyka zawiodła, nie trzeba bać się leczenia zębów w ciąży. Dentysta wybierze najlepszą metodę leczenia :) Nieleczenie zepsutych zębów czy dziąseł może prowadzić do przedwczesnego porodu czy niskiej masy urodzeniowej dziecka.

2013-02-28 12:15

w moim przypadku popsuło się dużo zębów w ciąży,po porodzie chodziłam z 4 miesiące i leczyłam je.Jestem pewna że źły wpływ na moje zęby miały częste wymioty na początku ciąży.bolały mnie też dziąsła i miałam wrażenie że mi niektóre zęby się chwieją,byłam przerażona,ale dentystka mnie uspokoiła że to wróci do normy po porodzie,kazała masować mi delikatnie dziąsła szczoteczką. W ciąży należy unikać prześwietleń,lepiej unikać leków chyba że juz nie można wytrzymać to lek z paracetamolem.I lepiej nie ryzykować z wybielaniem.

2013-02-20 20:16

w ciąży z pewnością można chodzić do dentysty. A mit że ciąża psuje zęby obalam to zmęczenie i zapominanie mam o higienie jamy ustnej doprowadza do problemów z zębami

2013-02-15 13:14

Ojoj wiem coś o leczeniu kanałowym zębów, też miałam jednego takiego leczonego hehe - fakt nie przyjemne uczucie, ale jak mus to mus. Tak tak witaminka C obowiązkowo. Co do dbania ząbków można również używać specjalnych płynów do płukania jamy ustnej, po myciu - na polskim rynku ich nie brakuje. U mnie często występuje zapalenie dziąsełek, więc z płynów polecam Meridol i Eludril (można go stosować przez 2 tygodnie- jest dostępny tylko w aptekach, ale pomaga).

2013-01-26 12:02

ja wlasnie dzis bylam mam znowu leczony zab kanalowo bolalo jak nie wiem co dal mi znieczulenie kul mnie 3 razy i co do tego zalozyl trucizne za tydzien powrot do niego jak by mi jej nie dal to bym na tym fotelu skakala jak nie wiem co tymi drucikami tam mi tak czyscil i zgl dobrze ze to zniezulenie tak szybko zadzialalo ,ale jak wyszlam od niego to pol buzi i zebow nie czulam jak by mi ktos walnolo to za pewnie by nie bolalo..;p i tez mi pwoedzial bym jadla wiecej wit c

2013-01-25 21:36

dentysta grrr oj nie cierpię grry aż mi ciarki na samą myśl przechodzą ;) nie wiedziałam ze wit. C ma jaki kolwiek wpływ na zęby hmm :) a dużo wit. C jest też w kapuście kiszonej czy np. cebuli surowej :)