Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2190 Wątki)

Jak zadbać o zęby w ciąży?

Data utworzenia : 2013-01-24 14:16 | Ostatni komentarz 2017-09-07 20:29

Marzena.Ganfler

9761 Odsłony
94 Komentarze

Jak możesz zadbać o stan swoich zębów? - spożywaj produkty mleczne, - do diety wprowadzaj dużo warzyw i owoców bogatych w witaminę C (pamiętaj, że największą zawartość tej witaminy ma papryka, nie zaś – jak większość z nas przypuszcza – cytrusy), - dbaj o higienę: myj zęby po każdym posiłku i używaj nitki dentystycznej, - regularnie chodź na kontrolę do stomatologa (jeśli odkryje problem odpowiednio wcześnie, będzie mógł mu zaradzić).

2017-09-07 20:29

Nawet zdjęcie rtg można w ciąży tylko dają na brzuch zabezpieczenie

Konto usunięte

2017-09-07 20:25

Spokojnie w obecnych czasach mozna leczyć zęby w ciąży. Warto tylko poinformować lekarza aby przypadkiem zdjęć rtg nie robił

2017-09-07 20:20

W ciąży wszystko robią za darmo na nfz do tego 2 razy w roku można czyścić jak się jest w ciąży z przerwą 6 msc więc jeśli się komuś uda to super :) bo normalnie raz na rok za darmo i żeby chyba do 4 robi

2017-09-07 17:19

Kasia.S. pisząc paskudne nie miałam na myśli bólu, ale sam fakt, że ubytki się pojawiają, dziąsła krwawią i są nabrzmiałe. Ja miałam dużo przypadków psucia się zębów tuż przy dziąśle i podczas wiercenia marne był szanse żeby nie uszkodzić dziąsła i nie doprowadzić do krwawienia. Poza tym po mojej ostatniej wizycie u stomatologa i tym jak po dobie mi wyleciała plomba jestem trochę rozgoryczona. Stąd może i moje subiektywne zdanie.

2017-09-07 11:36

A dlaczego leczenie zębów w ciąży jest paskudne? Mi się w poprzedniej ciąży pojawił ubytek na jednym zębie i normalnie go robiłam w ciąży. Teraz są znieczulenia dla kobiet w ciąży i leczenie nie jest ani nieprzyjemne ani bolesne.

2017-09-06 17:43

O to tak jak u mnie tez 4 do robienia.

2017-09-06 15:40

Ja stosuję zwykłą szczoteczkę, myję zęby przynajmniej 2 razy dziennie, a niestety też znalazłam ubytek będąc w ciąży. Spodziewałabym się gdzieś w dalszych zębach, typu 6,7, tam gdzie trudniej domyć, a tu psikus - dziurka w 4. Oby więcej do końca ciąży się nie pojawiło ;) Leczenie zębów w ciąży bywa paskudne - moja współpracownica miała "przyjemność" leczyć ząb pod mikroskopem gdzieś tak w połowie ciąży... :/

2017-09-06 14:04

A ja wlasnie wczoraj znalazlam dziurke w zebie. A tak o nie staram sie w fiazy dbac. No nic. Za tydzien w poniedzialek wizyta .