Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Dzień Dziecka Nienarodzonego/Utraconego

Data utworzenia : 2014-02-07 10:22 | Ostatni komentarz 2015-10-15 15:57

konto usunięte

2718 Odsłony
9 Komentarze

Umieszczam wątek tutaj, ponieważ wydaje mi się że tu najbardziej pasuje. Nie wielu ludzi wie, że w Polsce i na świecie 15 października jest oficjalnie obchodzony jako Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych. Poronienie, martwy poród, śmierć tuż po narodzeniu, czy też jakakolwiek inna strata upragnionego dziecka jest traumatycznym przeżyciem dla rodziców. Przez wielu nie do końca zrozumiałym, szczególnie jeśli mowa o utracie dziecka przez poronienie. A przecież wielu ludzi czuje się rodzicami już od pierwszych tygodni,od chwili ujrzenia dwóch kreseczek na teście ciążowym. Więc dlaczego temat utraconych dzieci, gł. w skutek poronień, jest wciąż tematem tabu, a rodzice bywają często lekceważeni przez lekarzy itd.? Jakie są prawa takich rodziców, o ile w ogóle jakieś są? Czy i dlaczego warto o tym mówić? Co sądzicie o symbolicznych grobach i pomnikach takich dzieci? Mamy, które doświadczyły poronienia i były w szpitalu, jak zostałyście potraktowane przez personel medyczny?

2014-02-07 10:27

Może tu wystarczy jest wiele opisów na ten temat http://lovi.pl/pl/forum/1/135/4 Ja tam opisałam wszystko