Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2197 Wątki)

Dzień Dziecka Nienarodzonego/Utraconego

Data utworzenia : 2014-02-07 10:22 | Ostatni komentarz 2015-10-15 15:57

konto usunięte

2719 Odsłony
9 Komentarze

Umieszczam wątek tutaj, ponieważ wydaje mi się że tu najbardziej pasuje. Nie wielu ludzi wie, że w Polsce i na świecie 15 października jest oficjalnie obchodzony jako Dzień Pamięci Dzieci Nienarodzonych i Zmarłych. Poronienie, martwy poród, śmierć tuż po narodzeniu, czy też jakakolwiek inna strata upragnionego dziecka jest traumatycznym przeżyciem dla rodziców. Przez wielu nie do końca zrozumiałym, szczególnie jeśli mowa o utracie dziecka przez poronienie. A przecież wielu ludzi czuje się rodzicami już od pierwszych tygodni,od chwili ujrzenia dwóch kreseczek na teście ciążowym. Więc dlaczego temat utraconych dzieci, gł. w skutek poronień, jest wciąż tematem tabu, a rodzice bywają często lekceważeni przez lekarzy itd.? Jakie są prawa takich rodziców, o ile w ogóle jakieś są? Czy i dlaczego warto o tym mówić? Co sądzicie o symbolicznych grobach i pomnikach takich dzieci? Mamy, które doświadczyły poronienia i były w szpitalu, jak zostałyście potraktowane przez personel medyczny?

2015-10-15 15:57

Nie miałam zamiaru obchodzić tego święta,tak jak chciałam zapomnieć o dniu w którym dowiedziałam się o śmierci Lwiątka, miałam zamiar świętować jedynie jego niedoszłe urodziny... a jednak, może to ta pogoda tak na mnie działa, ale mimo zdrowej córci pod moim sercem jest mi dziś wyjątkowo smutno...

2014-02-10 15:34

Agulka zgadzam się z tobą. Też nie "obchodzę" tego święta, co nie znaczy, że nie myślę o dwójce dzieci, które poroniłam. Myślę o nich bardzo często, praktycznie za każdym razem jak patrzę na córki.

2014-02-10 15:19

Wiecie co...uważam, ze to niepotrzebny dzień. Każdy w swoim sumieniu i pamięci rozważa taki dzień. Jest międzynarodowy dzień dziecka i raczej jestem zdania,że świętować powinniśmy radości, nie smutki. Straciłąm pierwszą ciążę i nie jest to powód do świętowania. A o tym pierworodnym pamiętam zawsze.

2014-02-08 18:21

wątek zamknięty Wątek "Prawa rodziców po stracie dziecka: poronieniu, urodzeniu martwego płodu itp." został utworzony w Sekcji prawnej zapraszamy: http://lovi.pl/pl/forum/22/2163

2014-02-07 18:05

Tak wyślij prośbę do redakcji o zmiane nazwy wątku.

2014-02-07 17:56

może być tak jak proponujesz mamunia, tylko jak zmienić tytuł wątku? chyba trzeba do redakcji pisać

2014-02-07 11:21

Wiele już w tym temacie zostało powiedziane w wątku poronienie,15 października zapaliłyśmy światełko dla naszych Aniołków.Proponowała bym w tym wątku pisać tylko o sprawach formalnych,tzn o prawach kobiet po poronieniu,pogrzebach,formalnościach urzędowych dotyczących poronień w późniejszym okresie ciąży. Nasze historie,przeżycia, odczucia mają już swój wątek i według mnie równiez wystarczy.Zmieniła bym tytuł np na Poronienie a prawa Rodziców...

2014-02-07 10:55

wiem Mraczek, że jest podobny wątek :), jednak myślałam że może ktoś będzie chciał się trochę bardziej zagłębić w tę tematykę od trochę innej strony. No i może jest też ktoś kto stracił dziecko w inny sposób i chciałby się wygadać. To tylko moja propozycja, zobaczymy co wyjdzie. :)