Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Spanie na lewym boku w ciąży?

Data utworzenia : 2014-01-13 21:37 | Ostatni komentarz 2017-02-04 04:12

konto usunięte

37779 Odsłony
633 Komentarze

Czy spanie na lewym boku ma wpływ na dziecko i jego rozwój? Ja słyszałam że tak i prawie całą ciążę się pilnowałam aby spać właśnie na lewym boku. A jak jest u was, czy któraś tez tak słyszała?

2017-02-04 04:12

Ja się śmiałam z reklamy o rls że nowa przypadłość wymyślona dopóki w pierwszej ciąży nie mogłam spokojnie spać przez nogi właśnie, nic nie pomagało nawet spanie na lewym boku. Minęło po porodzie

2017-02-04 00:16

Spanie na lewym boku jest dobre dla dziecka ponieważ poprawia się układ krążenia, pomaga uniknąć zakrzepom, RLS, krew dobrze przepływa w żyłach, nie ma ucisku na żyłę główną. Ale nie ma sensu robić czegoś na siłę. Dobrze jest spać i odpoczywać na lewym boku ale całą noc się nie da więc można troszeczkę czasami pospać i na prawym. :)

2017-02-03 18:21

Ja w pierwszej ciąży spałam na lewym boku bo lubiłam jak mąż z tyłu mnie przy tu lał na łyżeczkę, a e drugiej ciąży często spałam z synkiem i on wymusił na mnie spanie na lewym boku :)

2017-02-03 16:34

Ja od dluższego czasu mialam problemy z jelitami wiec nie mogłam spać na brzuchu , a w ciąży nie musialam sie przyzwyczajac do spania na lewym boku bo juz wczesniej przywykłam :)) czasem tylko się przewracałam na prawy :)

2017-02-03 12:15

Ja również staram sie spać czy leżeć na lewym boku. Ciężko było mi się na początku przestawić bo zawsze spałam na brzuchu ale z biegiem czasu da się przyzwyczaić

2017-01-24 22:52

Spałam na lewym, z rogalem, bo miałam silne bóle pleców, bioder i kolan, zwłaszcza pod koniec. O zaleceniu słyszałam, ale czasem musiałam położyć się na plecach, żeby je wyprostować. Ale malutka wtedy dość intensywnie kopala.

2017-01-21 12:40

E. Okuszko dobrze, że chociaż w ciąży nie wiedziałaś co to ból pleców. Mi pod koniec trochę doskwierały, ale faktycznie po porodzie jest dużo ciężej. W ciąży starałam się spać na lewym boku, ale często też spałam na plecach bo tak było mi najłatwiej zasnąć. Było mi o tyle łatwiej z lewym, bo na co dzień też zasypiam głównie na lewym boku :)

2017-01-21 08:21

Merytorycznie rzecz ujmując spanie na lewym bok zapewnia odpowieni przepływ krwi przez łożysko, unikamy w ten sposob ucisku żyły głownej dolnej, ale nie dajmy się zwariować ciężko w ciązy jest utrzymać całą noc jedna pozycje. Mozna np położyć się na plecach i lekko przekręcić na lewy bok ,. wsunąć pod biodro np klin.