Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Infekcje moczowe w ciąży

Data utworzenia : 2013-12-19 21:31 | Ostatni komentarz 2017-02-06 18:16

konto usunięte

28211 Odsłony
87 Komentarze

Moja znajoma boryka sie z infekcja moczu. Lekarz zapisał jej furagine i po wybraniu kazał powtórzyć mocz. Niestety stwierdził ze bakterie sie namnożyły i przepisał antybiotyk. Czy któraś mama spotkała sie z owa infekcja będąc w ciąży?

2014-04-29 15:38

Polecam dodatkowo suszoną żurawinkę sobie podjadać. A jak ktoś nie lubi to w tabletkach :). Mi polecił ginekolog i w ciąży żadna infekcja się nie przypałętała ;)

2014-04-29 11:25

Na pewno trzeba dużo pić podczas infekcji dróg moczowych, ponieważ w ten sposób wypłukuje się bakterie. Dodatkowo polecam Urosept (najlepiej sięgnąć po 4 tabl jednorazowo jak nas coś bierze, ja tak robię i pomaga), poza tym dobrze jest pić taki prawdziwy sok z żurawiny, np. z oleofarmu lub zażywać żurawinę, dla ciężarnych polecam Prenatal Urocare. Ponadto podmywać się od przodu do tyłu, po każdym stosunku podmyć się i jeżeli infekce nawracają przeleczyć siebie i partnera.

2013-12-20 14:22

Ona pierwszy tydzien jest na antybiotyku. Zobaczymy jak powtórzy badania czy przyniósł efekty. Nie wiecie skąd może sie bęc taka infekcja? Wiedziałaby czego unikać lub jak sie wystrzegać na przyszłość

2013-12-20 14:15

Jest tu ogólny wątek o infekcjach --> http://lovi.pl/pl/ciaza-i-porod/327/1 , chociaż właśnie przydałby się o infekcjach układu moczowego z wypowiedzią jakiegoś eksperta.. Ja się męczyłam z zapaleniem pęcherza i też brałam furaginę ale nie dostałam antybiotyku mimo, iż męczyłam się 2 miesiące..

2013-12-20 14:11

Ja mialam w ciazy zapalenie pecherza. Domowe srodki i leki z apteki nie pomagaly. Musialam siegnac po antybiotyk ktory od razu mi pomogl

2013-12-20 14:05

Z tego co wiem w ciazy czesto się łapie infekjce moczu, z tym że moja nie była groźna i po braniu Uroseptu 2x1 wszystko się ustabilizowało ;)

2013-12-19 21:40

Na szczęście nie miałam przez całą ciążę infekcji a jestem w 37 t.c. ,ale przy ostatnim badaniu zaciekawiło mnie ,a nawet zaniepokoiło takie coś jak śluz w moczu. Co prawda wydaje mi się ,że to raczej śladowe ilości ,które mogły wydostać się z pochwy...ale przy wcześniejszym podmyciu i środkowym strumieniu raczej nie powinno go być. Co do infekcji wiem ,że ciężarne zwykle przyjmują preparaty na bazie żurawiny ,więc warto ją nawet jeść profilaktycznie. Ale gdy infekcja się pogarsza i nie pomaga żurawina to rzeczywiście czasem niezbędny jest antybiotyk.