Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2182 Wątki)

Kolki w ciąży (?)

Data utworzenia : 2013-12-17 10:26 | Ostatni komentarz 2013-12-22 20:15

A.Sosnowska

3317 Odsłony
8 Komentarze

Witam Was chciałam zapytać czy któraś z Was miewała kolki w ciązy, jestem w 25 tyg i po przejściu paru kroków miewam szczykanie, lub kolkę. Lekarz po zbadaniu powiedział,że to nic takiego, ale chciałbym znać Wasze opinie :)

2013-12-22 20:15

Dziękuje za odp ;)

2013-12-21 21:58

Kolka może wynikać z zaburzeń układu pokarmowego i z niewłaściwej diety, a mianowicie z zaparć i z gazów w jelitach. Lekkie masowanie brzucha lub gimnastyka w ciąży pomagają uwolnić gazy i złagodzić objawy kolki. Aby jelita pracowały sprawnie zafunduj sobie umiarkowana dawkę ruchu i dietę bogatą w błonnik. Wyeliminuj z menu ostre przyprawy, potrawy wzdymające (kapusta, kalafior, brukselka, groch, bób itp.), napoje gazowane. Leżenie na łóżku sprzyja zaleganiu pokarmu w jelitach i utrudnia perystaltykę, stąd gazy i bolesne wzdęcia brzucha. Napady kolki jelitowej możesz łagodzić piciem herbatki z kopru włoskiego, która pomaga usunąć zalegające w jelitach powietrze.

2013-12-20 20:18

Ja podobnie jak Proud Mommy miewałam kolkę nawet przy wolnym chodzeniu i często dokuczał mi kręgosłup. Poza tym w poprzedniej ciąży, jak i w tej miałam unikać długich spacerów i przemęczania, ale nawet bez długich dystansów miewałam kolki.

2013-12-17 21:36

Myślę, że wiele ciężarnych miało problem z kolką. Ja wcale nie odstaję od normy, może poza jednym wyjątkiem - mnie kolki łapały nawet jak szłam wolno. I wcale nie potrzebowałam przerabiać nogami nie wiadomo ilu kilometrów. Zresztą na koniec to już i tak kręgosłup mi wysiadł, że bóle z krzyża nie pozwalały na zaawansowane wycieczki.

2013-12-17 16:09

Jak dłużej spaceruję lub nieco szybciej idę to zaraz łapie mnie kolka. I również w drugiej połowie ciąży:)

2013-12-17 14:58

Ja od poczatku nie moglam za duzo chodzic, bo lapala mnie kolka i strsznie mnie brzuch ciagnal.

2013-12-17 10:36

Ja mam dokładnie tak samo jak miała Mraczek. Jak za szybko idę, a czasem mi się zdarza, to wtedy łapie mnie kolka. Ale żeby tak sama z siebie to nie.

2013-12-17 10:31

Ja podczas ciąży starałam się dużo spacerować, i jak czasem się zagalopowałam i zbyt narzuciłam tępo to się zdarzało że łapała mnie kolka, ale po jakiś kilku minutach zawsze ustępowała. I faktycznie pojawiło sia to w drugiej połowie ciąży. Mi lekarz tez mówił że to nic takiego.