Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2169 Wątki)

wysokie ciśnienie po porodzie

Data utworzenia : 2013-11-27 08:28 | Ostatni komentarz 2013-12-01 04:43

Konto usunięte

23238 Odsłony
10 Komentarze

Pisze w imieniu mojej siostry która 10 dni temu urodziła synka, a od 5 dni ma bardzo wysokie ciśnienie np. 180 na 100. W sobote przyjechało do niej pogotowe i zabrali ją do szpitala tam podali jej jakieś leki ale w niedziele znowu to samo. Wysokie ciśnienie , bóle głowy i zmeczenie. Przyjechał nawet do niej lekarz i powiedział że to nie z powodu ciśnienia tak bardzo źle się czuje i teraz pytanie czy to depresja? a może zmęczenie? bo synek od siostry cały czas przy piersi, mało kiedy zdarzy się że zaśnie jej na 30 minut a o nocy już nawet nie mówie jak wygląda....Proszę o pomoc, bo wszyscy wmawiają jej depresje a na moje oko to tylko zmęczenie co wy o tym myślicie? Bardzo fajnie by było gdyby ekspert odpowiedział

2013-11-28 09:50

Nie chcę Cię straszyć, ale to może być zespół Hellp. (http://parenting.pl/portal/zespol-hellp) Co prawda występuje to bardzo rzadko i częściej w ciąży niż po porodzie. Moja bratowa miała to w 8 miesiącu i mała niestety zmarła bo lekarze za późno postawili diagnozę. Niech jej porobią wszystkie badania. W pierwszym szpitalu, w którym znalazła się moja bratowa nawet nie słyszeli o zespole hellp, dopiero jak ją przetransportowano karetką do kliniki w Szczecinie bo była już bliska śmierci, to od razu na izbie przyjęć lekarze wiedzieli co i jak. Wystarczyło jedno spojrzenie na wyniki jej badań.

2013-11-27 21:01

nosiu, ja nie sadze, ze to depresja, ale byc moze stres spowodowany tym nawalem pokarmowym i wszystkimi wkolo... kazdy pewnie pcha sie obejrzec dziecko itp. ona sie stresuje, bo maly ciagle do piersi i nie moze odpoczac... a w dzien chociaz zdrzemnie sie troche? ja bym na twoim miejscu starala sie z nia duzo rozmawiac, zeby w jakas depresje nie wpadla... ale ciezko cokolwiek powiedziec, bo za duzo sytuacji nie opisalas, czy w domu caly dzien jest sama, czy ktos jej pomaga? jak to wyglada? ma jakas goraczke?