Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Ciąża i poród (2187 Wątki)

Kąpiel w ciąży

Data utworzenia : 2013-10-30 09:39 | Ostatni komentarz 2015-09-14 19:53

konto usunięte

15899 Odsłony
169 Komentarze

Co myślicie o kąpieli w ciąży? Mówi się że jest niebezpieczna dla dziecka jednak wiele mam się na nią decyduje. Ja uwielbiam polegiwać w wannie, ale od kiedy jestem w ciąży jeszcze się nie odważyłam. Jakie jest Wasze zdanie?

2015-09-14 19:53

W pierwszej ciąży cały czas kąpałam się w wannie i nic złego się nie działo.

2015-09-14 19:38

No tak ale żeby taka kompiel wypłukala dobre bakterie trzeba by podczas niej robić irytację pochwy żeby tak się stało a jeśli chodzibo samo mycie w wannie to po takiej kompieli przed samym wyjściem można się opłukać i to co "złe" w czym się leżało spłynie :-) nie obawiala bym się samej kompieli. Po co sobie omawiać takiej przyjemności :-) Ale ja osobiście wolę prysznic :-)))

2015-09-14 18:55

Rozgrzewa, koi ból mięśni i kręgosłupa, a gdy wlejesz do wody pachnący płyn, również odpręża i poprawia humor:-)Chyba że twoja ciąża jest zagrożona (kąpiel mogłaby wtedy wywołać skurcze i przedwczesny poród) albo cierpisz na nawracające infekcje dróg rodnych. W tym drugim przypadku lekarze odradzają pluskanie się w wannie, bo woda wypłukuje z pochwy „dobre” bakterie, a w ich miejsce rozwijają się grzyby lub bakterie chorobotwórcze.

2015-09-14 16:05

U mnie też wanna to podstawa i relaks a wiadomo w ciazy potrzebne są chwile odpoczynku i ja tylko z wanny korzystałam calutka ciążę

2015-09-13 20:35

A ja po prostu nie mogę się ogrzać pod prysznicem jakoś tak mi zawsze zimno... dlatego wanna u mnie to podstawa :P czy to w ciąży cz też nie :P

2015-09-13 00:52

Podobnie jak dziewczyny uważam, że jeżeli temperatura wody jest odpowiednia, a wanna czysta to nie ma nic złego w kąpieli. Będąc w ciąży dosyć często z niej korzystałam, a dziecko urodziłam zdrowe. Myślę, że jeśli ktoś zachowuje w czymś umiar to raczej nie ma nic w tym strasznego.

2015-09-04 20:29

Anita bo tu nie chodzi o kompiel sama w sobie tego nikt przecież nie broni tylko o temp wody w jakiej duet leży oraz o pozostałe czynniki które mogą źle wpłynąć o których chociaż by wspomina Samantka. Z podobnych powodów nie lubię wanny wole prysznic i to "stanie" pod tym strumieniem czystej wody :-(

2015-09-04 17:16

Ale aspekt kąpieli to nie tylko temperatura wody ale i również zachowanie czystości wanny - przez chorobę, jakieś bakterie ale i również przez wirus (nawet głupie przeziębienie) można urodzić szybciej dlatego ważne jest, jeżeli decydujemy się już na wannę dobrze ją myć, dezynfekować po reszcie domowników nawet jeżeli uważa się, że są zdrowi. Oczywiście w obcych miejscach lepiej wanny unikać i ze względu również na jakieś zakażenia lepiej unikać basenów, jeżeli ma się skłonności do łapania infekcji imtymnych.